Weekend w Białymstoku to nie tylko dni miasta. Czeka nas festyn, wielki piknik i wystawy

2024.06.21 07:51
W najbliższy weekend (21-23 czerwca) oprócz wyczekiwanych przez białostoczan Dni Miasta Białegostoku czeka nas również moc innych atrakcji. W harmonogramie imprez m.in. festyny, koncerty, wystawy i wiele więcej.
Weekend w Białymstoku to nie tylko dni miasta. Czeka nas festyn, wielki piknik i wystawy
Fot: Maciej Safaryn,Adrianna Zawadzka,Materiały prasowe

PIĄTEK, 21 czerwca

Dni Miasta Białegostoku 2024

Na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert z okazji Dni Miasta Białegostoku 2024. Wystąpią: Kuba Szmajkowski, Enej i Margaret. W sobotę na Rynku Kościuszki zostaną wręczone Honorowe Wyróżnienia Prezydenta Miasta Białegostoku "Urbi Meritus – Zasłużony Miastu". W niedzielę w kinie Forum zostaną wręczone Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta.

Więcej informacji: Dni Miasta Białegostoku 2024

Dni Miasta Białegostoku. Koncert na Rynku Kościuszki"Halka" na Zakończenie Sezonu Artystycznego 2023/2024 w OiFP

W Operze i Filharmonii Podlaskiej zostanie zaprezentowana "Halka" Stanisława Moniuszki we włoskiej wersji językowej. Orkiestrę i Chór poprowadzi wybitny włoski skrzypek i dyrygent Maestro Fabio Biondi.

Więcej informacji: Opera i Filharmonia Podlaska kończy sezon artystyczny. Na pożegnanie usłyszymy "Halkę"


Wernisaż wystawy "Między wschodem a zachodem"

W białostockim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy "Między wschodem a zachodem" autorstwa Marc Chagalla, żydowskiego malarza i grafika, jednego z najważniejszych przedstawicieli awangardy XX wieku. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. wydane w Paryżu litografie artysty oraz ilustracje z lat 1960-1963.

Więcej informacji: Wystawa "Między wschodem a zachodem"


Srebrny dobrostan dla seniorów

Od godzin porannych w Książnicy Podlaskiej odbędzie się spotkanie "Srebrny dobrostan dla seniorów". Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Psychologia na usługach literatury. Książki odpowiedzią na wielowymiarowość psychiki człowieka". W planach są m.in. występy zespołów artystycznych, prezentacja "Ofertownika senioralnego" oraz warsztaty z dr Wandą Matras-Mastalerz.

Więcej informacji: Rozwijanie pamięci i kreatywne zajęcia. Książnica Podlaska zaprasza seniorów


SOBOTA, 22 czerwca

Podlaskie Śniadanie Mistrzów: Drogowa Mapa Smaków

W ogrodach Pałacu Branickich odbędzie się pierwsze w tym roku Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Drogowa Mapa Smaków". Na miejscu będzie ponad 30 wystawców.

Więcej informacji: Największa kulinarna impreza powraca. "Cały świat w ogrodach Pałacu Branickich"

Podlaskie Śniadanie MistrzówFestyn na Powitanie Lata - Święto Osiedla Słoneczny Stok

Przy Amfiteatrze na osiedlu Słoneczny Stok odbędzie się Festyn na Powitanie Lata. W programie wydarzenia m.in. koncerty i zabawy, zarówno dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji: Festyn na Powitanie Lata - Święto Osiedla Słoneczny Stok


Koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum"

W Domie Kultury Śródmieście w Białymstoku odbędzie się koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum". Zaprezentowane zostaną utwory polskie, hiszpańskie, angielskie i włoskie. Przedstawiona zostanie twórczość takich kompozytorów, jak: Cyprian Bazylik, Wacław z Szamotuł, Ginés de Morata, John Dowland, Richard Nicholson, czy John Playford.

Więcej informacji: Koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum"


NIEDZIELA, 23 czerwca

Stare Dobre Małżeństwo

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert Starego Dobrego Małżeństwa. To najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce.

Więcej informacji: Stare Dobre Małżeństwo


Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

W Nie Teatrze rozpocznie się Letnie Granie. Wystąpią Austin Miller i Amanda Esposito, którzy zaprezentują publiczności muzykę z gatunku americana. Austin Miller i Amanda Esposito to dwójka songwriterów pochodzących ze stanu Georgia.

Więcej informacji: To będą wyjątkowe wakacje. Powraca Letnie Granie w Nie Teatrze


Słuchowisko na żywo pt. "Familijny Skarbczyk"

W Kinie Ton zostanie zaprezentowane słuchowisko na żywo pt. "Familijny Skarbczyk". Tym razem na scenie zostaną przedstawione "Przygody Mojżesza". Na scenie wystąpią Ewa Łobaczewska i Rafał Supiński.

Więcej informacji: Słuchowisko na żywo pt. "Familijny Skarbczyk"


Festiwal Baniek

Na terenie zielonym obok Stadionu Miejskiego odbędzie się Festiwal Baniek. W planie m.in. tysiące baniek mydlanych, zabawy konkursowe i animacje, DJ’e, strefa dmuchańców i spotkanie z bajkowymi postaciami.

Więcej informacji: Festiwal Baniek

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39