Weekend w teatrze. Czekają bilety na spektakle [KONKURS]

2016.10.04 09:58
"Śluby panieńskie", "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" i "Misiaczek" - bilety na te spektakle Białostockiego Teatru Lalek możecie wygrać w naszych dzisiejszych konkursach.
Weekend w teatrze. Czekają bilety na spektakle [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński
Wśród propozycji BTL-u jest "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"

"Śluby panieńskie" to połączenie klasycznego wiersza, forma lalkowych ze współczesną oprawą scenograficzną i intrygującą muzyką. Wg teorii Franza Mesmera w ciele człowieka istnieją fluidy, za sprawą których ludzie przyciągają się nawzajem. Czy rzeczywiście istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Czy magnetyzm serc to sprawa fluidów, czy może ciężkiej, czasem upokarzającej walki o względy drugiej osoby? A może to sprawa dojrzałości i doświadczenia.

Kolejną propozycją jest "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Wyobraźcie sobie, że porywa Was huragan i przenosi do niezwykłej krainy. To właśnie przytrafiło się Dorotce. Z suchej, szarej prerii w Kansas tornado przenosi ją i jej pieska Tota do wspaniałej, kolorowej krainy Oz i zrzuca prosto na Złą Wiedźmę ze Wschodu. Tym sposobem dziewczynka staje się właścicielką magicznych trzewiczków i wyrusza do Szmaragdowego Grodu na poszukiwanie Wielkiego Oza, który jako jedyny może sprawić, by Dorotka wróciła do domu. Po drodze dziewczynka zaprzyjaźnia się ze Słomianym Strachem, który marzy o odrobinie rozumu; Blaszanym Drwalem, który bardzo chciałby mieć serce oraz Lwem, który marzy o tym, by być odważnym. Ich wspólna podróż ma być spełnieniem tych pragnień.

Na najmłodszych widzów czeka "Misiaczek". To historia małego misia, który nie może zasnąć. Czy w końcu mu się to uda? Czy cenne lekarstwo na sen przyniesie Sroka? Wiewiórka? Krówka? Czy może Zając? Autorką sztuki jest Marta Guśniowska.

Wygraj bilety: Konkursy

Repertuar Białostockiego Teatru Lalek

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39