Wiadomo, które białostockie szkoły średnie są najlepsze

2018.01.11 11:48
Miesięcznik "Perspektywy" opublikował ranking najlepszych polskich szkół średnich. Jak uplasowały się białostockie placówki i która jest najlepsza?
Wiadomo, które białostockie szkoły średnie są najlepsze
Fot: UM Białystok

Jak co roku, miesięcznik "Perspektywy" opublikował ranking najlepszych szkół średnich. Jeśli chodzi o białostockie placówki, to najlepiej wypadło II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Szkoła w tym roku zajęła 29 miejsce w kraju. Dla porównania - rok temu była na 56. pozycji.

Dobrze oceniane jest też I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza - było 45. na ogólnokrajowej liście.

Dobrze radzą sobie także nasze technika. W pierwszej dwudziestce wymieniono w rankingu Technikum Elektryczne (19 miejsce). Rok temu szkoła miała 27 pozycję. Na 64. miejscu znalazło się białostockie Technikum Handlowo-Ekonomiczne.

"Perspektwy" opublikowały też ranking najlepszych szkół w poszczególnych województwach. Na Podlasiu pierwsze okazały się: II i I LO w Białymstoku oraz III LO w Łomży. Jeśli chodzi o technika, to najlepiej wypadły: Technikum Elektryczne, Handlowo-Ekonomiczne i Budowlano-Geodezyjne.

– Dobre szkoły otwierają wiele drzwi, oferują pewniejszą przyszłość swoim uczniom. Dlatego staramy się o jak najlepsze warunki do nauki dla naszych najmłodszych mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Cieszę się, że białostockie placówki zyskują uznanie na arenie ogólnopolskiej.

W rankingu miesięcznika wzięto pod uwagę 500 spośród 2186 szkół ogólnokształcących. Jeśli chodzi o zawodowe szkoły średnie - 300 z 1743 placówek.

Komisja oceniająca poszczególne szkoły brała pod uwagę przede wszystkim: wyniki maturalne uczniów, ich osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz wyniki egzaminów zawodowych.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1336 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39