Wielki sukces Wydziału Prawa UwB. Od 10 lat nie było takiego wyniku

2024.03.20 12:32
Minister sprawiedliwości Adam Bodnar wraz z wiceministrą Marią Ejchart we wtorek (12 marca) spotkali się z dziekanami Wydziałów Prawa. Zaprezentowali analizę wyników na aplikację. Białostoccy studenci mogą być z siebie dumni.
Wielki sukces Wydziału Prawa UwB. Od 10 lat nie było takiego wyniku
Fot: UwB

Ministerstwo podało wyniki egzaminów na aplikacje: radcowską, adwokacką, komorniczą i notarialną. W minionym roku przystąpiło do nich w sumie 6058 studentów z całego kraju, z czego 60,5 proc. zdało. 

Na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku do egzaminów przystąpiło 188 osób, z czego aż 122 osoby otrzymało wynik pozytywny. Tym samym wydział zdobył najlepszy wynik w ciągu ostatnich 10 lat i znalazł się na 7. pozycji w kraju.

- Jestem bardzo zadowolony z wyników egzaminów wstępnych na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, do których w 2023 r. podeszli absolwenci Wydziału Prawa UwB. Wynika z nich, że jesteśmy obecnie na 7. miejscu w Polsce i jest to najlepszy nasz wynik od co najmniej 10 lat. Uważam, że jest to powód do ogromnej satysfakcji dla całej społeczności naszego Wydziału, ale również i Uniwersytetu – oznajmił dziekan Wydziału Prawa UwB, prof. dr hab. Mariusz Popławski.

Doskonały wynik podnosi prestiż białostockiego prawa. Może to się przełożyć na liczbę chętnych studiami na białostockiej uczelni. Potencjalni kandydaci będą bowiem mieli świadomość, że mogą w tym miejscu liczyć na dobre przygotowanie do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze.

- Ogromnym wyzwaniem będzie oczywiście utrzymanie tego znakomitego wyniku. Jestem jednak przekonany, że wspólnymi siłami wszystkich pracowników Wydziału Prawa uda nam się ten cel uzyskać – podkreślił prof. dr hab. Mariusz Popławski.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39