Wigry poznały barażowego rywala. Suwalczanie będą posiadać atut własnego boiska

2022.05.22 15:21
W ostatniej kolejce eWinner II Ligi Wigry Suwałki pokonały Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a ponieważ porażkę zanotował Motor Lublin, Biało-Niebiescy rzutem na taśmę wskoczyli na 4. miejsce w tabeli.
Fot: Wigry Suwałki

Podopieczni Grzegorza Mokrego odnieśli w niedzielę (22.05) 5. zwycięstwo z rzędu. Suwalczanie na własnym obiekcie okazali się lepsi od Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Strzelanie w 25. minucie rozpoczął Mateusz Lewandowski, który - po asyście Rybickiego - oddał płaskie uderzenie z obrębu pola karnego. Następnie, jeszcze w pierwszej połowie, na 2:0 podwyższył Kacper Michalski, a po zmianie stron dzieła zniszczenia dokończył Kosei Iwao. Japończyk w doliczonym czasie rywalizacji wykorzystał jedenastkę, a chwilę później zapakował futbolówkę do siatki także z akcji.

Zwycięstwo Wigier i porażka Motoru z Wisłą Puławy (0:3), sprawiły, że Biało-Niebiescy zajęli w tabeli 4. miejsce. Dzięki temu pierwszy barażowy mecz o awans, z drużyną z Lublina, suwalczanie rozegrają na własnym terenie. Jeżeli zawodnicy trenowani przez Grzegorza Mokrego przebrną przez wspomnianą przeszkodę, w decydującym starciu przeciwnikiem Wigier będzie lepszy zespół w parze Ruch Chorzów - Radunia Stężyca.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Wigry Suwałki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Lewandowski 25, Kacper Michalski 37, Kosei Iwao 90+1k, 90+2

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Tomasz Lewandowski, Michał Ozga, Rudinilson, Bartosz Prętnik (59' Dawid Krzyżański) - Mariusz Rybicki (76' Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (59' Łukasz Bogusławski), Mikołaj Łabojko (46' Mateusz Sowiński), Kosei Iwao - Mateusz Lewandowski (46' Werick Caetano)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Eryk Mirus (46' Artur Haluch) - Jakub Apolinarski, Kacper Łoś, Michał Gładysz, Mariusz Sławek - Damian Jaroń, Piotr Owczarek, Michał Wrzesiński, Maciej Bortniczuk (67' Daniel Łukaszczyk), Damian Pawłowski - Jean Franco Sarmiento