Wigry Suwałki zakontraktowały wychowanka Anderlechtu

2020.02.11 10:48
I-ligowe Wigry Suwałki nie zakończyły jeszcze kompletowania kadry przed rundą wiosenną na zapleczu PKO Ekstraklasy. W poniedziałkowy (10.02) wieczór podlaski zespół zasilił bowiem kolejny zawodnik. Grał on w młodzieżowych drużynach Anderlechtu.
Wigry Suwałki zakontraktowały wychowanka Anderlechtu
Fot: Wigry Suwałki

Mohamed Loua został piłkarzem Wigier Suwałki. Wspomniany zawodnik to 19-latek, który urodził się w Gwinei, ale piłkarskiego rzemiosła, a także samego życia, uczył się w Belgii. Nowy nabytek podlaskiej ekipy najlepiej czuje się w roli pomocnika i trzeba przyznać, że ruch Biało-Niebieskich wygląda na jedno z najciekawszych posunięć transferowych zimowego okienka na szczeblu Fortuna I Ligi. Mowa tu bowiem o piłkarzu, który nie tylko jest wychowankiem Anderlechtu, ale też młodzieżowym reprezentantem Belgii. Ponadto Loua miał okazję występować w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Suche fakty wyglądają zatem okazale, ale czy 19-latek faktycznie okaże się solidnym wzmocnieniem, przekonamy się dopiero wtedy, gdy w I lidze wystartuje runda wiosenna. Władze suwalskich Wigier również wiedzą, że Mohamed Loua jest pewnego rodzaju "kotem w worku", dlatego z pomocnikiem podpisano kontrakt jedynie do końca sezonu 2019/2020 z możliwością przedłużenia go o kolejne 2 lata.

Przypomnijmy, że w trakcie zimowej przerwy do drużyny prowadzonej przez Pawła Crettiego dołączyli także Denis Gojko, Adam Najem, Martin Dobrotka, Oskar Nowak, Kacper Wełniak, Johan Oremo, Patryk Czułowski oraz Mikołaj Wasilewski.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1168 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39