Wigry z pierwszym zwycięstwem i bramkami

2019.01.31 09:43
Wigry Suwałki pokonały aż 6:1 litewskiego drugoligowca Vytis Wilno w trzecim sparingowym spotkaniu podczas zimowych przygotowań. Zagrali nowi zawodnicy.
Fot: wigrysuwalki.eu

Po dwóch bezbramkowych remisach z litewskimi drużynami z ekstraklasy - FK Poniewież i Suduvą Mariampol - piłkarze Wigier Suwałki w końcu odnieśli zwycięstwo. Nadrobili także trochę bilans bramkowy, bo mecz zakończył się wynikiem 6:1.

Już po pierwszej połowie było 4:0, chociaż pierwsza bramka padła dopiero w 31. minucie, a jej strzelcem był Filip Karbowy. Siedem minut później strzałem z wolnego wynik podwyższył Sebastian Bergier. W 40. minucie trzecią bramkę zdobył Paweł Olszewski, a chwilę później drugie trafienie dołożył Bergier.

Suwalczanie prowadzenie podwyższyli już po dwóch minutach drugiej połowy za sprawą 18-letniego, wypożyczonego z Jagiellonii, Bartosza Bidy. Litwini zdobyli honorowego gola, ale ostatnie słowo znów należało do Wigier. Dziesięć minut przed końcem wynik ustalił, zdobywając drugiego gola, Bartosz Bida.

Do Mariampola pojechało 21 zawodników biało-niebieskich. Szkoleniowiec Wigier Ariel Jakubowski podczas środowego sparingu wystawił dwa różne składy. W meczu zagrali m.in. sprowadzeni w ostatnich dniach Łukasz Sosnowski oraz Ivan Tormos. Pierwszy z nich to 28-letni obrońca, który ostatnio grał w II-ligowym Górnika Łęczna. Tormos, który jest Hiszpanem, miał trochę ciekawszą karierę. Ofensywny pomocnik trafił do Suwałk co prawda z czwartoligowego CD Olimpic de Xativa, ale jest on wychowankiem Valencii CF. Hiszpan w środowym meczu zaliczył asystę.

W najbliższą sobotę (2.02) o 12.00 naszego czasu Wigry mają rozegrać pierwszy w tym roku mecz na świeżym powietrzu. Na boisku ze sztuczna murawą w Kownie zmierzą się z miejscowym Żalgirisem, zespołem litewskiej A Lygi.

Wigry Suwałki – Vytis Wilno 6:1 (4:0)
Bramki: Filip Karbowy 31, Sebastian Bergier 38 i 42, Paweł Olszewski 40, Bartosz Bida 47 i 80.

Wigry – I połowa: Damian Węglarz – Paweł Olszewski, Adrian Piekarski, Adam Chrzanowski, Adrian Karankiewicz, Robert Bartczak, Filip Karbowy, Dawid Polkowski, Ivan Tormos, Joel Huertas, Sebastian Bergier.
Wigry – II połowa: zawodnik testowany – Piotr Kwaśniewski, Łukasz Sosnowski, Adam Chrzanowski (Adrian Karankiewicz 67'), Wojciech Kuriata, Bartosz Bida, Damian Pawłowski, Jakub Świątek, Bartosz Olszewski, Kamil Sabiłło