Witkacy i "Tarantula". Premiera w Akademii Teatralnej

2015.11.25 00:00
Trwają próby do spektaklu dyplomowego studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej. Zespół młodych aktorów pracuje nad tekstami Stanisława Ignacego Witkiewicza, przygotowując przedstawienie pod tytułem "Tarantula".
Witkacy i "Tarantula". Premiera w Akademii Teatralnej
Fot: Bartek Warzecha
Trwają próby do spektaklu "Tarantula"

"Tarantula" to tragedia sferyczna w trzech aktach wg "Kurki wodnej", "Gyubala Wahazara", "Szewców", "Matki" i "W małym dworku" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Nad tekstami pracuje zespół młodych aktorów Akademii Teatralnej, znany już widzom z bardzo udanego egzaminu z piosenki aktorskiej "Kuchnia bez pokoju". Reżyserem jest Marcin Bartnikowski, opiekun tego właśnie rocznika studentów i wykładowca uczelni. Przygotował także scenariusz. Autorką scenografii i kostiumów jest Monika Nyckowska. Za muzykę odpowiada Spider Demon Massacre, a za pracę nad słowem i głosem - Ewa Gajewska-Jasińska.

Rewolucja w sztuce i sztuka rewolucji to najgorętsze problemy w dramatach Witkacego. Ludzkość tworząca, kochająca, rzucająca się w wir nowych idei, spala się w tych szaleństwach. Być może to sztuka jest jedyną ochroną przed zezwierzęceniem. Być może radykalni artyści starają się wydestylować to co najcenniejsze w człowieku. Być może dziś jesteśmy już tym społeczeństwem owadów z przyszłości, o którym pisał Witkacy w początkach dwudziestego wieku.

Realizację przedstawienia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Premiera odbędzie się w sobotę (28 listopada) o godz. 16.00. Kolejne spektakle 29-30 listopada oraz 1-6 grudnia.

Wygraj zaproszenie: Konkurs

Szczegóły: Tarantula - premiera w Akademii Teatralnej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

927 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39