Władze województwa nagrodziły najlepszych sportowców zeszłego roku

2017.07.05 14:56
Marszałek woj. podlaskiego nagrodził przedstawicieli środowiska sportowego, którzy zostali uznani za najlepszych w poprzednim roku. Werdykt zaskoczeniem nie jest.
Władze województwa nagrodziły najlepszych sportowców zeszłego roku
Fot: MN
Malwina Sobierajska-Wojtulewicz odbiera z rąk marszałka Jerzego Leszczyńskiego nagrodę

Władze województwa co roku nagradzają najlepszych zawodników i trenerów z regionu. Wyróżnienia przyznawane są w kategoriach: sportowiec, niepełnosprawny sportowiec, młody sportowiec i trener.

- Widzimy, że z roku na rok jest kogo nagradzać. Widzimy też postęp wśród młodzieży i ostatnie osiągnięcia na Igrzyskach Olimpijskich, czy na mistrzostwach Europy i świata pokazują, że woj. podlaskie jest godnie reprezentowane – mówił podczas wręczania nagród marszałek Jerzy Leszczyński.

O tym, kto zostanie wyróżniony, decydowała kapituła, ale nie trudno było odgadnąć jej werdykt. Najlepszym sportowcem został brązowy medalista z Rio w rzucie młotem – Wojciech Nowicki, a trenerem szkoląca go Malwina Sobierajska-Wojtulewicz, która odebrała obie nagrody z rąk marszałka. Warto przypomnieć, że to pierwszy medal podlaskiego sportowca na Igrzyskach Olimpijskich od 1996 roku.

- Wyróżnienie niby spodziewane, ale wiem, że jest grono sportowców, którzy też robią super robotę. Po cichu jednak liczyłam na tą nagrodę, ponieważ rzeczywiście udało nam się osiągnąć historyczny sukces, więc ciesze się, że zarówno ja, jak i Wojtek zostaliśmy docenieni – mówiła Malwina Sobierajska-Wojtulewicz. - Takie laury oczywiście pomagają w codziennej pracy, bo podbudowują i pomagają po prostu godnie żyć.

Najlepszym niepełnosprawnym sportowcem został tenisista stołowy Rafał Czuper, który na paraolimpiadzie zdobył srebro. Spośród młodych sportowców wyróżniona została Karolina Marta Łozowska, dwukrotna – indywidualnie i w sztafecie - srebrna medalista mistrzostw Europy juniorów młodszych w biegu na 400 metrów. Dodatkowo, za całokształt pracy wyróżniony został Wojciech Niedźwiecki, trener lekkiej atletyki z klubu Podlasie Białystok. Wszyscy nagrodzeni otrzymali gratyfikacje finansowe w wysokości 10 tys. zł., a także pamiątkowe dyplomy.

Przy tej samej okazji władze województwa podpisały z Podlaskim Związkiem Lekkiej Atletyki umowę pt. "Upowszechnianie sportu wśród młodzieży w zakresie lekkiej atletyki".

- Wiadomo, że seniorzy są pod opieką związków krajowych, otrzymują stypendia olimpijskie i inne, ale w wielu wypadkach w trudnej sytuacji są ci, którzy rozpoczynają ścieżkę zawodniczą. Chcemy więc gros środków przeznaczać na wszelkiego rodzaju programy szkoleniowe – mówił członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

Polecamy
Blaze Video
Blaze Video Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2/410
15-084 Białystok
www.blazevideo.pl

Więcej informacji
1225 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39