Włamywacze grasowali na osiedlach Piasta, Antoniuk i Dziesięciny

2017.03.13 14:01
Włamywali się do mieszkań na terenie Białegostoku. W końcu zostali zatrzymani. Obywatele Gruzji w wieku od 33 do 42 lat usłyszeli już zarzuty, zostali również tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Ich losem zajmie się sąd.
Włamywacze grasowali na osiedlach Piasta, Antoniuk i Dziesięciny
Fot: pixabay.com

Od początku 2017 r. doszło do kilku kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie osiedli Piasta, Antoniuk i Dziesięciny w Białymstoku. Schemat działania złodziei za każdym razem był taki sam. Sprawcy wyłamywali zamki do wytypowanego mieszkania, by następnie ukraść znalezioną tam biżuterię i pieniądze.

Pracujący nad tymi sprawami policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu białostockiej komendy połączyli te przestępstwa ze sobą, ustalając podejrzewane o nie osoby.

W środę (8.03) zatrzymali na gorącym uczynku 4 mężczyzn usiłujących ponownie dokonać włamania. Okazało się, że są to obywatele Gruzji w wieku 33, 34, 35 i 42 lata. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 2 samochody, narzędzia, które prawdopodobnie służyły do popełnienia przestępstw, telefony komórkowe oraz złoty łańcuszek. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali łącznie na blisko 46 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz 6 kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, w piątek (10.03), wszystkich tymczasowo aresztowano na 3 miesiące.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1379 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39