Wnioskomat.com, czyli jak lider pośrednictwa kredytowego rewolucjonizuje pożyczanie online

2019.09.11 09:25
Każdy pośrednik kredytowy, agent, doradca w dzisiejszych czasach pracuje na systemie sprzedażowym. Dobry system sprzedażowy to taki, który daje dostęp do szerokiej oferty produktów oraz umożliwia zarządzanie jedno lub wielooddziałową firmą pośrednictwa kredytowego. W Polsce jest kilka firm, które na co dzień zajmują się tworzeniem i rozwijaniem systemu dla sieci firm pośrednictwa. Jedną z nich jest Helikon Ogólnopolska Sieć Pośrednictwa Finansowego.
Wnioskomat.com, czyli jak lider pośrednictwa kredytowego rewolucjonizuje pożyczanie online
Fot: Helikon

Kilka słów o historii Helikon

Helikon powstał w roku 2002 jako firma, która od początku była łącznikiem między instytucjami finansowymi, pośrednikami i agentami kredytowymi. Firma zaczynała od prostej aplikacji, kilku produktów w ofercie i kilkunastu agentów współpracujących. Dzisiaj Helikon współpracuje z siecią ponad 3000 agentów na terenie całego kraju i jest dostawcą profesjonalnego systemu sprzedażowego, w którym znajduje się ponad 60 produktów największych instytucji finansowych w Polsce na pełnej integracji.

Rozwój firmy, rozwój rynku

Helikon przez prawie dwie dekady rozwinął się bardzo mocno i dziś jest jednym z liderów rynku. Przez ten okres ewoluował jednak sam rynek udzielania kredytów i pożyczek. Jeszcze 15 lat temu banki i większe firmy pozabankowe inwestowały w rozwój oddziałów oraz mobilnych sieci sprzedażowych. Sprzedaż dokonywała się tam, gdzie był obecny człowiek.

W kolejnym etapie instytucje finansujące zaczęły rezygnować ze sprzedaży w terenie i przenosiły dużą jej część do call centre. Był to również moment, w którym zaczęła się rodzić sprzedaż w Internecie. Intensywny rozwój tej ostatniej przypada na okres ostatnich kilku lat. Procesy wnioskowania on-line stworzyły zarówno firmy pozabankowe, jak i banki.

Helikon dostrzegł, że rynek się zmienia

Helikon zauważył, że coraz więcej osób zaczyna szukać finansowania w sieci. Pokazują to m.in. statystyki Google, które analizują liczby zapytań na hasła kluczowe w wyszukiwarce. Frazy takie jak "kredyt on-line" czy "pożyczka przez Internet" mocno zyskują na popularności. Z drugiej jednak strony, z własnego doświadczenia, Helikon obserwuje, jak wiele osób ceni sobie bezpośredni kontakt z agentem. Wiedza, doświadczenie i kompetencje agenta dotyczące wyboru najlepszego produktu są nie do zastąpienia przez nawet najlepszy formularz internetowy.

Helikon zastanawiał się zatem, co zrobić, aby dać klientom możliwość wnioskowania o finansowanie on-line, ale umożliwić równocześnie kontakt z agentem. Nie pracownikiem infolinii, a prawdziwym pośrednikiem kredytowym, agentem, który prowadzi biuro jak najbliżej aktualnego miejsca pobytu klienta. I tak powstał wnioskomat.com.

Jak działa wnioskomat.com?

Wnioskomat.com łączy najefektywniejsze elementy wnioskowania przez Internet z tym, co najlepsze w poszukiwaniu finansowania u agenta kredytowego. Klient wchodzi na wnioskomat.com i wypełnia tylko jeden wniosek o pożyczkę. Uzupełnienie wszystkich danych statystycznie zajmuje 7 minut. Po kliknięciu „wyślij wniosek” system zamienia dane na prawdziwe wnioski kredytowe, które wysyła do wszystkich instytucji współpracujących z wnioskomat.com.

Klient w tym czasie odbiera linka z mailem do zalogowania się w swoim profilu na wnioskomat.com. Po dokonaniu tej czynności, na panelu głównym zaczną pojawiać się oferty. Są to realne (nie z cennika, nie maksymalne) oferty przygotowane przez instytucje na podstawie oceny zdolności kredytowej klienta. Całość, od momentu wysyłki wniosków do momentu otrzymania realnych ofert, trwa statystycznie ok. 120 sekund.

Co się dzieje po otrzymaniu oferty?

I tu dochodzimy do funkcjonalności, która powoduje, że wnioskomat.com wyróżnia się na tle konkurencji. W czasie, w którym klient bezpiecznie się logował do swojego profilu na wnioskomat.com, aby zobaczyć przygotowane dla niego oferty, system sprawdzał, jaki agent prowadzi swoją placówkę najbliżej miejsca zamieszkania klienta. Następnie system przydzielił klienta do tego agenta i w systemie sprzedażowym wyświetlił mu jego kartotekę wraz z ofertami oraz prośbą o kontakt. Agent ma obowiązek podjąć Klienta i do 10 minut do niego zadzwonić.

Co jest zadaniem agenta? Przede wszystkim agent zadba o to, aby produkt, który wybierze dla klienta, był jak najlepiej dopasowany do jego potrzeb, celu finansowania, sposobu spłaty i konstrukcji. Agent zadba również, aby klient zrozumiał charakterystykę produktu oraz podstawowe opłaty, które w nim występują. Jak już wspólnie z klientem podejmie decyzję, który produkt jest dla niego najlepszy, agent przeprowadzi przez pełny proces podpisania umowy.

Dlaczego wnioskomat.com jest narzędziem rewolucyjnym?

Dzięki wnioskomat.com kient może skorzystać ze wszystkich zalet, które dają zakupy produktów lub usług przez Internet oraz otrzymać wszystkie profity związane ze współpracą z agentem kredytowym. O każdej porze, z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia klient może złożyć wniosek o finansowanie. Na decyzję, czyli prawdziwą ofertę przygotowaną na podstawie oceny zdolności kredytowej, będzie czekał zaledwie kilka sekund. Do 10 minut natomiast zadzwoni do klienta jeden z 1000 najlepszych, starannie wyselekcjonowanych agentów w Polsce.

Współpraca z agentem to jeszcze jedna ogromna zaleta. Agent pracuje na systemie sprzedażowym Helikon. Będzie zatem w stanie zaproponować klientowi znacznie więcej produktów niż jest uwidocznionych na wnioskomat.com – od produktów pozabankowych jedno- i wieloratalnych, przez pozabankowe i bankowe karty i limity kredytowe, bankowe kredyty gotówkowe na hipotekach skończywszy. Współpraca z wnioskomat.com i certyfikowanym agentem wnioskomat.com to gwarancja wyboru najlepszego i najlepiej dopasowanego do klienta produktu finansowego.

Jeżeli jesteś klientem i szukasz finansowania, możesz złożyć wniosek i zapoznać się z artykułami na blogu kredytowym. Jeżeli jesteś pośrednikiem lub agentem kredytowym skontaktuj się z Helikon i podejmij współpracę z jednym z liderów pośrednictwa kredytowego w Polsce.

Szczegóły w linkach poniżej:
Złóż wniosek o finansowanie
Dowiedz się więcej o wnioskomat.com
Dowiedz się więcej o Helikon i podejmij współpracę

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Wojciech Zieliński, Dyrektor Projektu wnioskomat.com

1166 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39