Wolontariusze z "Budowlanki" posprzątali Cmentarz Wojskowy

2010.10.29 00:00
Młodzi budowlańcy, geodeci i turyści z Zespołu Szkół Budowlano - Geodezyjnych od czterech lat z własnej inicjatywy pomagają porządkować groby poległych żołnierzy przed świętem Wszystkich Świętych. W tym roku grupa wolontariuszy sprzątała Cmentarz Woskowy przy ul. 11-go Listopada.
Wolontariusze z "Budowlanki" posprzątali Cmentarz Wojskowy
Fot: Dorota Woińska
Wolontariusze z ZSBG pomogli uporządkować groby żołnierzy przed 1 listopada

Inicjatywa ta jest jedną z wielu form działalności Szkolnego Klubu Młodych Wolontariuszy ZSBG. Młodzież uczy się przez to aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, zdobywa nowe doświadczenia, które wpływają na rozwój ich osobowości i wrażliwości społecznej, przede wszystkim zaś w ciekawy i pożyteczny sposób spędza czas wolny po
lekcjach.

- Porządkowanie Cmentarza Wojskowego to także wspaniała lekcja historii dla młodych ludzi, ponieważ bezpośrednio dotykają oni wtedy realnej, prawdziwej historii. Przekonują się, że "oddali życie za ojczyznę" to nie slogan, ale realny fakt w naszych dziejach. Nabiera to większego znaczenia zwłaszcza w tych dniach, gdy wspominamy naszych zmarłych, ale także obrońców ojczyzny tych sprzed 92 lat i tych sprzed 70 lat, którzy walczyli o niepodległość Polski - powiedziała Dorota Woińska, pedagog szkolny.

MAG

1153 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39