WOŚP w Białymstoku. W tym roku będzie kwestować 250 wolontariuszy

2021.01.06 16:02
Ostatniego dnia stycznia odbędzie się 29. finał WOŚP. W Białymstoku już trwają przygotowania. Mieszkańcy mogą m.in. wziąć udział w licytacji ciekawych przedmiotów czy usług.
WOŚP w Białymstoku. W tym roku  będzie kwestować 250 wolontariuszy
Fot: Maciej Safaryn
WOŚP 2020

Finał już 31 stycznia

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) pomimo pandemii się nie poddaje. Już 31 stycznia odbędzie się 29. finał akcji. Miał on się odbyć wcześniej, jednak z powodu COVID-19 oraz wprowadzonych obostrzeń, został przesunięty o 3 tygodnie. W związku z restrykcjami sanitarnymi, wolontariusze WOŚP stawiają na działania w internecie.

- Ruszyła nasza eSkarbonka. Dodatkowo, każdy wolontariusz może założyć własną eSkarbonkę i swoją kwestę zacząć już dziś. Na właścicieli eSkarbonek z największą kwotą podczas finału czekają nagrody od naszego sztabu — mówi szefowa białostockiego sztabu, Angelika Wieteska.

Rejestracja wolontariuszy została zakończona 15 grudnia.

- Zarejestrowało się wiele nowych osób, ale nie zabrakło również takich, które kwestują od lat. Bardzo cieszy fakt, że wykorzystaliśmy wszystkie miejsca przyznane przez Fundację i w Białymstoku będzie kwestować 250 wolontariuszy — informuje koordynatorka wolontariuszy, Magda Łapińska.

Licytacje i puszki stacjonarne

Wszyscy chętni mogą umieścić puszkę stacjonarną w swojej firmie. Sztab w Białymstoku informuje, że nadal ma ich dużo do rozdysponowania.

- Zachęcam do ulokowania puszki stacjonarnej WOŚP w swoim miejscu pracy. To ogromne wsparcie, bo przecież każda cegiełka się liczy, a mogą one stać do dnia finału. Jeżeli wyrażają państwo chęci postawienia puszki, proszę o kontakt ze sztabem — zachęca zastępca szefa sztabu 29. finału w Białymstoku, Kamil Ziajko.

W tym roku wolontariusze przygotowali wiele ciekawych aukcji.

- Serdecznie zapraszam do przekazywania przedmiotów, swoich prac bądź usług na nasze aukcje i jednocześnie dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy przekazali nam wiele ciekawych przedmiotów - dodaje koordynatorka aukcji, Natalia Stieszenko.

Licytować można m.in. voucher na tygodniowy wynajem kampera, lot balonem nad Białymstokiem, vouchery na zabiegi kosmetyczne, spa, zabiegi fryzjerskie, sesje zdjęciowe, ręcznie wykonywane serwety, ozdoby, biżuterię handmade oraz wiele innych.

Przedmioty można wylicytować na: stronie aukcyjnej.

Charytatywny bieg

Przy okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się również 15. bieg "Policz się z cukrzycą".

Z powodu pandemii, wydarzenie odbędzie się online, więc każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Bieg polega na pokonaniu 5 km w wybranym przez siebie miejscu np. w lesie czy w parku. Każdy z uczestników może wybrać dowolny dzień i godzinę - ważne, aby było to w terminie biegu.

Szczegóły można znaleźć na: facebookowym profilu wydarzenia. Zapisy już trwają.

Pieniądze zebrane w tym roku z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Obecnie na koncie fundacji jest ok. 4 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39