Wschodni Kongres Gospodarczy 2019. Największa impreza dotycząca tej części Polski

2019.07.04 14:39
Wiemy już, kiedy dokładnie odbędzie się tegoroczny Wschodni Kongres Gospodarczy, a także poznaliśmy gości i główne tematy, które zostaną podczas niego poruszone.
Wschodni Kongres Gospodarczy 2019. Największa impreza dotycząca tej części Polski
Fot: MN

2 dni, 1500 uczestników, 200 prelegentów, 30 debat i kilka wydarzeń towarzyszących – tak w wielkim skrócie liczbowym przedstawia się VI edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Białymstoku w dniach 25-26 września.

Spotkanie dwóch światów

Organizatorzy właśnie zapowiedzieli imprezę, której hasłem przewodnim w tym roku jest "Tu spotyka się Zachód ze Wschodem", i podzielili się pierwszymi szczegółami na temat jej przebiegu tuż po obradach rady programowej.

- Główne tematy poruszane podczas Kongresu to te, które według władzy regionalnej, ale też przedsiębiorców, są ważne dla rozwoju gospodarczego tego regionu. Idea Kongresu jest taka, że tutaj, w Białymstoku, spotyka się Wschód z Zachodem. Położenie Białegostoku jest takie, że to idealne miejsce do utrzymywania dobrych relacji z naszymi wschodnimi sąsiadami. Z drugiej strony to, co jest istotnym tematem w debacie publicznej, to jest pytanie, jak skutecznie rozwijać województwa Polski wschodniej i to będzie to, o czym będziemy rozmawiać – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP. - Staraliśmy się wybrać takie tematy, które dla przedsiębiorców są ważne – związane z ekspansją zagraniczną, transformacją cyfrową, rynkiem pracy trendami technologicznymi czy logistyką.

Impreza od samego początku jest organizowana we współpracy z władzami województwa, które jak wspomniał prezes Kuśpik, mają decydujący wpływ na kształt i kierunek, w którym dana edycja pójdzie.

- Wschodni Kongres Gospodarczy to jedyna w kraju tak szeroka i tematycznie zróżnicowana, cykliczna debata publiczna dotycząca rozwoju Polski Wschodniej. Mam nadzieję, że przyczyni się do rozwoju regionu, do wymiany doświadczeń – mówi Wiesława Burnos, członkini zarządu województwa podlaskiego.

Goście światowi i lokalni

Wśród prelegentów zaproszonych na WKG znaleźli się przedstawiciele świata biznesu, polityki, nauki i organizacji pozarządowych. W panelach udział wezmą np. Wolfgang Munch – zastępca dyrektora wydziału ds. Polski w Komisji Europejskiej, Carolos Pinerua – przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie, Henryka Bochniarz – prezydent Konfederacji Lewiatan czy Michał Szafrański – przedsiębiorca, bloger, twórca strony jakoszczedzacpieniadze.pl. Będą także oczywiście przedstawiciele lokalnych podmiotów – rektorzy uczelni prof. Lech Dzienis (Politechnika Białostocka) i prof. Robert Ciborowski (UwB), Witold Karczewski - szef Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Henryk Owsiejew – przewodniczący rady nadzorczej Malow Sp. z o.o. czy Adam Zdanowicz, założyciel firmy MAD Bicycles. Pojawić mają się także przedstawiciele polskiego rządu.

Poza głównymi wydarzeniami wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się już tradycyjnie konkursy TOP Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej, TOP Pracodawcy Polski Wschodniej oraz TOP Start-up Polskich Wschodniej. W tym ostatnim do finału dostanie się 10 start-upów, które zyskają wsparcie w drodze do rozwoju własnego biznesu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39