Wspólnie oddadzą jej hołd. Była cenioną pracowniczką UwB, uwielbianą przez młodych ludzi

2023.07.28 11:06
Odbędzie się wydarzenie "Witaj (w) Ogrodzie Marioli". To spotkanie upamiętniające Mariolę Wojtkiewicz, czyli wykładowczynię UwB, która zmarła w październiku 2022 roku. Wydarzenie odbywa się w miesiącu jej urodzin.
Wspólnie oddadzą jej hołd. Była cenioną pracowniczką UwB, uwielbianą przez młodych ludzi
Fot: StuKoT / Facebook

Mariola Wojtkiewicz przez wiele lat była cenioną pracowniczką Uniwersytetu w Białymstoku na Wydziale Nauk o Edukacji w Katedrze Pedagogiki Specjalnej i Działań Twórczych, gdzie kierowała Zakładem Edukacji Artystycznej. Prowadziła zajęcia na temat teatru, sztuki słowa i terapii, a także warsztaty zachowań komunikacyjnych. Oprócz tego, była opiekunką Studenckiego Koła Teatralnego "StuKoT".

Z pasją i oddaniem prowadziła młodych ludzi przez światy artystycznych interpretacji i kreacji rzeczywistości. Jej wyjątkowe podejście do nauczania sprawiło, że była uwielbiana przez wielu studentów.

Ogród Marioli Wojtkiewicz powstał w okresie letnim 2021 roku w ramach programu "Civic Europe Capacity Building Program in Poland", nadzorowanego przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem, a w tym roku rektor UwB prof. dr hab. Robert Ciborowski, poparł wniosek o nadanie ogrodowi imienia Marioli Wojtkiewicz.

Wydarzenie "Witaj (w) Ogrodzie Marioli" będzie możliwością spędzenia wspólnego czasu, wymiany wspomnień o Marioli i oficjalnego nadania ogrodowi Jej imienia. To okazja, aby spotkać się z ludźmi, których łączyła szczególna więź z Mariolą i wspólnie oddać jej hołd.

Inicjatorami tego wydarzenia są Grzegorz, Dorra, Ania, Ewa, Magda i Kasia, czyli osoby związane z stowarzyszeniem 9dwunastych. To dzięki ich zaangażowaniu i współpracy z wolontariuszami oraz mieszkańcami Białegostoku i Supraśla powstał ogród społecznościowy, który znajduje się przy budynku Rektoratu Uniwersytetu w Białymstoku.

"Witaj (w) Ogrodzie Marioli" odbędzie się w sobotę (29.07) w ogrodzie społecznościowym im. Marioli Wojtkiewicz. Znajduje się on na terenie wydziału nauk o edukacji.

Więcej informacji: Witaj (w) Ogrodzie Marioli

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

915 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39