Wszystkie dane medyczne w jednym miejscu. Jak uzyskać dostęp do IKP?

2019.04.18 11:19
Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to internetowa aplikacja, dzięki której można znaleźć informacje o swoich danych medycznych.
Wszystkie dane medyczne w jednym miejscu. Jak uzyskać dostęp do IKP?
Fot: pixabay.com

Internetowe Konto Pacjenta to miejsce, w którym każda osoba znajdzie wszystkie swoje recepty i skierowania, informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych nam świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Internetowe Konto Pacjenta posiada też szereg innych, nowych możliwości:
- otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji swojego leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
- otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i po konsultacji telemedycznej, na odległość.
- upoważnienie innej osoby do dostępu do naszych danych medycznych lub informacji o stanie zdrowia.

Jak uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta? Trzeba założyć Profil Zaufany i zalogować się za jego pomocą do Internetowego Konta Pacjenta. Logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych osobowych.

E-zdrowie, czyli wykorzystanie najnowszych technologii informatycznych w celu wspomagania działań w dziedzinie ochrony zdrowia, jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Aktualnie w Polsce funkcjonuje wiele systemów e-zdrowia, które oferują niepełny i wyrywkowy dostęp do ważnych dla pacjenta informacji.

Celem wdrażanych rozwiązań w ramach e-zdrowia jest przede wszystkim ułatwienie pacjentom dostępu do historii i przebiegu ich leczenia, uproszczenie procesu uzyskiwania informacji oraz ograniczenie biurokracji z tym związanej. Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta - rozproszone dotychczas - dane medyczne będą dostępne w jednym miejscu.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1415 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39