Wybrano inwestycje, które podniosą atrakcyjność turystyczną Podlasia

2010.05.29 00:00
Nadnarwiańskie bulwary w Łomży czy centrum turystyczno-rekreacyjne w Łapach - to tylko 2 z 6 dużych inwestycji, które mają przyciągnąć turystów do naszego regionu. Zarząd województwa właśnie podjął decyzję o skierowaniu ich do realizacji.
Wybrano inwestycje, które podniosą atrakcyjność turystyczną Podlasia
Fot: sxc.hu
W Narewce powstanie przystań kajakowa

W Łapach, za ponad 18,5 mln zł, powstanie duże centrum turystyczno-rekreacyjne. Będzie tam m.in. basen, hotel i pierwsza w regionie, bezobsługowa wypożyczalnia rowerów. 22,4 mln zł - to koszt remontu stadionu i rozszerzenia usług przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Zostanie przebudowana infrastruktura nad zalewem Bachmaty w gminie Dubicze Cerkiewne, a w gminie Narewka - wybudowana stanica kajakowa. Przeprowadzi się remont zabytkowego dworku Lutosławskich w Drozdowie, gdzie mieści się muzeum przyrodnicze. Oprócz tego zagospodaruję się dla celów sportowych i rekreacyjnych brzegi Narwi w Łomży. Pierwszy etap tych prac będzie kosztował 27 mln zł.

Inwestycje, które będą realizowane wybrano w drodze konkursu.
- Zgłoszono 22 projekty, ale tylko sześć przeszło pozytywnie ocenę merytoryczną - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik marszałka. - Powodem są rygorystyczne kryteria: wysoki wkład własny (zwłaszcza przez wnioskodawców o dużym budżecie), lokalizacja inwestycji na terenach atrakcyjnych turystycznie, przewidywany wpływ projektu na rozwój turystyki - wyjaśnia Kwasowski.

Wszystkie projekty otrzymają dofinansowanie z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tych środków samorząd województwa wspomoże ich realizację pokrywając od 45% do 80% kosztów. To w sumie 31,7 mln zł.

E.S.

1326 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39