Wypadki i pijani kierowcy. Wstępne podsumowanie świątecznego weekendu

2015.04.06 00:00
Ze wstępnych policyjnych podsumowań wynika, że podczas wielkanocnego weekendu na drogach województwa podlaskiego doszło do 4 wypadków. Najtragiczniejszy, w wyniku którego zginęło 3 kierujących, miał miejsce w niedzielną (5.04) noc.
Wypadki i pijani kierowcy. Wstępne podsumowanie świątecznego weekendu
Fot: KWP Białystok

Jak wskazują wstępne policyjne podsumowania, od piątkowego (3.04) popołudnia do poniedziałkowego (6.04) poranka na drogach województwa doszło do 4 wypadków, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Najtragiczniejszy z nich miał miejsce w niedzielę około godziny 1.00 w pobliżu miejscowości Osowy Grąd na drodze krajowej nr 8. Szczegóły tutaj.

Dodatkowo w trakcie mijającego weekendu mundurowi zatrzymali ponad 20 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Natomiast w tym czasie funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Wiele osób, które zdecydowały się na dłuższy świąteczny wyjazd, ma przed sobą jeszcze drogę powrotną. Dlatego też policja apeluje do kierowców o trzeźwość, przewidywanie sytuacji na drodze i rozsądną jazdę z bezpieczną prędkością. Pośpiech, brawura i lekceważenie zasad bezpieczeństwa to gotowy przepis na drogową tragedię.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

275 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39