Wypłacono ponad 600 mln zł, a to jeszcze nie koniec

2022.08.01 16:00
Od 1 lipca można składać wnioski o pieniądze na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". 18 lipca ruszyła wypłata świadczeń. Do tej pory Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 600 mln zł.
Wypłacono ponad 600 mln zł, a to jeszcze nie koniec
Fot: pixabay.com

Od 1 lipca można składać wnioski o pieniądze na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. 18 lipca ruszyła wypłata świadczeń. Do tej pory Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 600 mln zł.

- Liczba dzieci, na które rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski do ZUS o tzw. 300+, przekroczyła 2,7 miliona. Dotychczas przyznaliśmy środki na 2,2 miliona dzieci, a zrealizowaliśmy ponad 2 mln wypłat na łączną kwotę 613 mln zł – powiedziała prof. Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Przygotowywane są kolejne wypłaty. Realizacja programu przebiega bez problemów – dodała.

ZUS już drugi raz przyjmuje wnioski o świadczenie 300 plus. W sumie z takiego wsparcia skorzysta w całej Polsce 4,4 mln dzieci.

Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Empatia.

- Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

Jeśli zajdzie konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania, którego celem będzie wyjaśnienie ewentualnych niejasności, wówczas do klientów trafi wezwanie w celu uzupełnienia wniosków. Wezwanie to znajdzie się na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em (wiadomość zostanie wysłana na numer telefonu, który został podany we wniosku).

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r. W sumie wnioski można składać do 30 listopada.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1189 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39