Wystawa "7 opowiadań"

dodane dnia: 2024-03-29 przez: zoko
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2024-04-05 - 2024-04-21
Organizatorzy zapraszają na wystawę "7 opowiadań".

Wystawa zbiorowa artystów związanych z Katedrą Grafiki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zatytułowana została "7 opowiadań". To zbiór opowieści o artystach, ich tożsamości, inspiracjach i warsztacie twórczym. W zamyśle nawiązuje do książki, która jest istotną częścią aktywności projektowej i graficznej zebranych twórców. Czynnikiem wspólnym jest też związek z Politechniką Białostocką, bowiem to artyści, którzy tworzyli lub obecnie tworzą kierunek Grafika na Wydziale Architektury. Każdy z autorów ma swoją historię, do której nawiązują tworzone przez niego dzieła.

Prezentowana wystawa, to podróż do źródeł pierwotnych inspiracji twórców. Powrót do pierwszych fascynacji, stanowiących podstawę do dalszej działalności artystycznej, korzeni pracy twórczej. W ciągle pędzącym naprzód świecie, artyści proponują chwilę na zastanowienie się i refleksję nad szczegółami, które ich urzekły i stały się podstawą ich identyfikacji twórczej.

Każdy z nich skupia się na czymś innym. Stąd wystawa jest, jak książka zawierająca opowieści o artystach i ich twórczości. Ich dzieła, są jak totemy, które niczym żywa biblioteka stanowią o dzisiejszych twórcach. Każda z prezentowanych prac jest wyjątkowa, jak ich autorzy. Natomiast zestawienie ich wszystkich razem, jest jak księga, która oddaje różnorodność stylów i warsztatu twórców, a także znakomicie prezentuje drzemiący potencjał.

Organizatorzy: Instytut Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, Katedra Grafiki, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

Artyści:

Elżbieta Banecka
Andrzej Kalina
Andrzej Dworakowski
Waldemar Regucki
Urszula Gireń
Magdalena Toczydłowska
Katarzyna Zabłocka

Kuratorzy: Anna Sidorczuk, Beata Janowicz

Aranżacja wystawy: Andrzej Dworakowski

Czas trwania wystawy: 5 – 21 kwietnia

Wernisaż: 5 kwietnia godzina 17:00
Miejsce imprezy

910 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39