Wystawa "Bestiariusz Podlaski w galeria6ram"

dodane dnia: 2024-03-01 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Wystawa "Bestiariusz Podlaski w galeria6ram"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2024-02-12 - 2024-03-31
Organizatorzy zapraszają na wystawę "Bestiariusz Podlaski w galeria6ram".

galeria6ram to dobrze znana widzom Kina Forum przestrzeń. To tam mieliście okazję oglądać wystawę plakatów stworzonych przez wybitnego grafika – Andrzeja Klimowskiego do filmów Jima Jarmuscha, które prezentowaliśmy w ramach przeglądu 7xJarmusch. W tych samych sześciu ramach zawisła również specjalna seria plakatów towarzysząca przeglądowi Wong Kar Wai 4K. Podążając za naturalnym potencjałem wystawienniczym wspomnianych sześciu ram zaprosiliśmy Was do zanurzenia się w oniryczno-baśniowym świecie ilustracji Agnieszki Pacewicz, do podziwiania błyskotliwych kolaży Marty Kursy, nostalgicznych prac Aleksandry Czarnieckiej i "Szeptuch" Katarzyny Bagińskiej.

Tej zimy proponujemy Wam spotkanie z lokalnymi bestiami i straszydłami, czyli "Bestiariusz Podlaski" autorstwa Agnieszki Bartnickiej.

Agnieszka Bartnicka – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu, a aktualnie studentka drugiego roku studiów kierunku grafika w Collegium da Vinci w Poznaniu. Zajmuje się ilustracją oraz animacją w technikach cyfrowych. Inspiracje do prac czerpie głównie z mitów, baśni, opowiadań, powieści grozy i szeroko pojętej fantastyki będącej nieodłączną częścią jej zainteresowań od najmłodszych lat. Wynikiem tych artystycznych poszukiwań jest "Bestiariusz Podlaski" – praca dyplomowa młodej artystki zrealizowana podczas edukacji w Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu ilustrująca wizerunki mitycznych postaci zamieszkujących lokalne puszcze.

Ekspozycja będzie dostępnna do 31 marca 2024.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok
Imprezy

1407 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39