Wystawa Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

dodane dnia: 2023-01-20 przez: kul57
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Wystawa Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2023-02-03 - 2023-03-12
Na wystawie zaprezentowane zostanie 40 fotografii autorstwa 16 członków Okręgu Podlaskiego ZPFP.

Wernisaż: piątek (3.02), 19:00
Wystawa czynna do 12 marca, w godz. 14:00-21:00

foyer kina Forum, ul. Legionowa 5

Wstęp wolny!

Członkowie Okręgu Podlaskiego to z jednej strony miłośnicy natury w każdym jej wymiarze, z drugiej – pasjonaci fotografii przyrodniczej na najwyższym poziomie. Są nie tylko wnikliwymi i cierpliwymi obserwatorami, ale także popularyzatorami urokliwej podlaskiej przyrody. Swoje umiejętności oraz wiedzę przekuwają na piękne i wartościowe oryginalne i niepowtarzalne kadry. To doświadczeni fotografowie legitymujący się bogatym portfolio zdjęciowym, osiągnięciami w krajowych i międzynarodowych konkursach oraz dorobkiem wystawienniczym.

Okręg Podlaski jesienią 2019 roku z inicjatywy pięciu fotografów: Katarzyny Gubrynowicz, Elizy Kowalczyk, Rafała Kowalczyka, Krzysztofa Onikijuka oraz Michała Kościa. Obecnie liczy siedemnastu członków reprezentujących wszystkie zakątki województwa podlaskiego. Okręg Podlaski jest trzynastym i jednocześnie najmłodszym Okręgiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Region północno-wschodniej Polski, w którym działa OP ZPFP, przyciąga, inspiruje i stwarza wymarzone warunki dla fotografów. To cztery parki narodowe, Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski, ze swoimi specyficznymi florą i fauną. To również nostalgiczne nieskażone pejzaże urzekające o każdej porze dnia i roku. To wreszcie niezapomniane spotkania w cztery oczy z dziką, fascynującą, tą małą i tą największą, zwierzyną.

Premiera wystawy odbyła się na XVIII Festiwalu „Wizje Natury 2022” w Centrum Kultury Izabelin.

437 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39