Wystawa "Pies w tulipanach" Karoliny Krot

dodane dnia: 2024-06-10 przez: Dali01
Termin imprezy:
2024-06-14 - 2024-08-11
Organizatorzy zapraszają na wystawę "Pies w tulipanach" Karoliny Krot.

Wystawa "Pies w tulipanach" została stworzona z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata - tego prawdziwego i tego zmyślonego. O dzieciach, które wiedzą, że między linijkami wierszy kryją się sekrety. O dzieciach, które potrafią dostrzec kształt psiej sylwetki w rzuconej niedbale skakance. O dzieciach, które są gotowe wymyślić nowe litery, których jeszcze nie ma w alfabecie. O dzieciach takich, jak ja. Bo przecież i dla mnie (a czasem też o mnie) moja mama, Małgorzata Sochoń, napisała zilustrowane tutaj wiersze.
Przygotowując wystawę starałam się, żeby relacja prac plastycznych z tekstami działała w obie strony - żeby obraz rozmawiał w nich ze słowem. Treści, których czasem nie widać na pierwszy rzut oka stają się widoczne, kiedy doda się do nich kontekst nadany przez wiersz. Podobnie obrazy, często abstrakcyjne, nadają nowe możliwości interpretacji pozornie zamkniętym formom poetyckim. Liczę na to, że zarówno dzieci jak i dorośli odwiedzający wystawę dadzą się wciągnąć w zabawę w odnajdywanie ukrytych znaczeń - tak jak ja bawiłam się podczas tworzenia tych ilustracji. - Karolina Krot

Karolina Krot – urodzona w 1993 roku w Białymstoku. Z wykształcenia filozofka i technolożka teatru lalek. Na co dzień projektuje scenografie do spektakli i pracuje jako nauczycielka - jest asystentką na zajęciach z budowy lalek w białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie oraz prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci w Pracowni Teatralnej Justyny Godlewskiej. Jest też wokalistką i autorką tekstów w zespole Język Prywatny oraz współautorką komiksu internetowego PUNKROCK I JAZZ.

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku.

Wernisaż: 14 czerwca 2024, w godz. 18:00-20:00.
Wystawa czynna do 11 sierpnia 2024 codziennie oprócz poniedziałków w godz. 10:00-17:00.
Miejsce imprezy
ul. Warszawska 19
15-062 Białystok

1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39