Wyzywali nauczycielkę matematyki. Nie usłyszeli wyroku

2013.11.05 00:00
Przed sądem nie zakończyła się jeszcze sprawa suwalskich uczniów, którzy są oskarżeni o znieważenie nauczyciela.
Wyzywali nauczycielkę matematyki. Nie usłyszeli wyroku
Fot: sxc.hu

W sprawie złożono nowe wnioski dowodowe i sąd zdecydował o przesłuchaniu dodatkowych trzech świadków. Przypomnijmy, że sprawa dotyczy uczniów z Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach. Gimnazjaliści mieli rzucać różnymi przedmiotami (książkami, długopisami) w nauczycielkę matematyki. Na lekcjach dochodziło też do obrażania słownego kobiety. W trakcie procesu sędzia uznał, że podobne sytuacje mogły dotyczyć też innych nauczycieli ze szkoły.

Przesłuchania uczniów i nauczycieli przed sądem rodzinnym zaczęły się jesienią 2012 roku. Zarzuty usłyszało jedenaścioro gimnazjalistów. Dotyczyły one m.in. wyzywania nauczyciela obraźliwymi słowami i używania wulgaryzmów w jego obecności, niestosowania się do jego poleceń czy rozmawiania na lekcji przez telefon komórkowy. Część młodych ludzi poddała się mediacjom i przeprosiła za swoje zachowanie.

Sąd zasięgnął też opinii biegłych z Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego w Augustowie, który miał ustalić stopień demoralizacji młodych ludzi. Kolejna rozprawa odbędzie się 14 stycznia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

956 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39