Z Jagiellonii odejdzie 2 obrońców? Wszystko na to wskazuje

2023.01.06 13:43
155 i 80 - tyle meczów rozegrali w barwach Jagiellonii zawodnicy, którzy już niebawem mogą opuścić białostocki klub. Chodzi o Ivana Runje oraz Bogdana Tiru.
Z Jagiellonii odejdzie 2 obrońców? Wszystko na to wskazuje
Fot: Grzegorz Chuczun

Ivan Runje ostatni ligowy mecz na szczeblu Ekstraklasy rozegrał w kwietniu 2021 r. Od tamtej pory Chorwat zmagał się z kontuzją kolana. Doświadczony defensor przeszedł operację rekonstrukcji chrząstki, ale nie sprawiła ona, że 32-latek doszedł do pełni sił. Runje kilka razy próbował wracać do treningów i na boisko (we wrześniu 2022 r. wystąpił nawet w III-ligowych rezerwach Dumy Podlasia), lecz za każdym razem problemy zdrowotne znów dawały o sobie znać.

Jagiellonia była bardzo cierpliwa w stosunku do swojego dobrze opłacanego gracza, ale już za chwilę związek Ivana Runje z Jagą dobiegnie końca. Obie strony doszły bowiem do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu i by wszystko zostało sfinalizowane, brakuje już w zasadzie tylko podpisów. Chorwacki obrońca w rozmowie z TVP Sport zdradził, że problem z kolanem jest na tyle poważny, że na 90% będzie on oznaczać zakończenie kariery.

Co ciekawe, z Dumą Podlasia może się pożegnać także inny defensor. Rumuńskie media informują bowiem, że CFR Cluj intensywnie pracuje nad transferem Bogdana Tiru. 28-letni obrońca jest zawodnikiem Jagiellonii od niemal 3 lat i w tym czasie wystąpił z "Jotką" na piersi 80 razy (3 gole i 1 asysta).

Spekuluje się, że kwota transferu może oscylować wokół 250 tys. euro.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

743 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39