Z powodu upałów wprowadzono ograniczenia zużycia prądu

2015.08.10 00:00
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. ostrzegają o zagrożeniu bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej. Duże zakłady muszą ograniczyć zużycie prądu.
Z powodu upałów wprowadzono ograniczenia zużycia prądu
Fot: pixabay.com

Polskie Sieci Elektroenergetyczne wprowadziły ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na obszarze całego kraju.

W poniedziałek (10.08) od godz. 10.00 do 17.00 obowiązuje 20. stopień zasilania. Oznacza to, że zakłady przemysłowe, które pobierają więcej niż 300 kW, mogą korzystać tylko z minimalnych poborów, tak by wystarczyły do zachowania bezpieczeństwa ludzi oraz sprzętu.

Od godz. 17.00 do 22.00 będzie obowiązywał 19. stopień zasilania, który również oznacza ograniczenia poboru energii.

Od godz. 22.00 w poniedziałek do godz. 10.00 we wtorek przewidziano 11. stopień zasilania. Wtedy odbiorcy będą mogli pobierać moc określoną w planie poboru. Ograniczenia nałożone na duże zakłady mają zapobiec przerwom w dostawach prądu do gospodarstw domowych.

Ograniczenia dostaw energii związane są z upałami. Już od piątku ostrzegano, że wysoka temperatura może doprowadzić do utrudnień w przesyle prądu.

Jednocześnie operator systemu przesyłowego poinformował, że na bieżąco są podejmowane działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, w sposób powodujący jak najmniejsze zakłócenia w funkcjonowaniu rynku energii elektrycznej i w zakresie niezbędnym do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Przypomina też, że kto to nie będzie przestrzegał nałożonych ograniczeń, podlega karze pieniężnej.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
907 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39