Za nami kolejny weekend WSMP. W wyścigach startował białostoczanin

2021.09.15 12:05
Od piątku do niedzieli (10-12.09) na Torze Poznań trwała rywalizacja w ramach 5. i 6. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do walki o kolejne punkty przystąpił białostoczanin - Artur Gawryluk.
Fot: Grzegorz Kozera

Artur Gawryluk kapitalnie wszedł w nowy sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, gdyż białostoczanin 1. rundę (klasa DN2) zakończył na pozycji 5., a podczas kolejnego startu wypadł jeszcze lepiej i zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Dwie kolejne rundy zmagań przyniosły lokaty numer 4 i 5.

Gawryluk na Torze Poznań pojawił się również podczas wrześniowej rywalizacji. W kwalifikacjach do 5. rundy białostoczanin uplasował się na pozycji 6. Niestety deszczowy wyścig na mokrej nawierzchni nie był dla przedstawiciela stolicy Podlasia udany. Na czwartym okrążeniu popełnił on błąd na dohamowaniu do drugiego zakrętu i wypadł z toru w pułapkę żwirową, z której nie udało się już wyjechać. Tym samym Gawryluk nie ukończył rundy 5. i nie został sklasyfikowany. Zwyciężył Michał Ghany, który wyprzedził Macieja Szkudlarka. Na podium znalazł się jeszcze Krystian Ciesiółka.

Słabszy występ białostoczanin powetował sobie dzień później. Podczas 6. rundy WSMP Gawryluk był 4. i podczas kolejnego wyścigu utrzymał tę samą pozycję. Tym razem najszybszy okazał się Krystian Ciesiółka. Michał Ghany był 2., a jako 3. linię mety przeciął Mateusz Ciesiółka.

Nasz zawodnik wystartował również w 3. rundzie Mistrzostw Polski Endurance, czyli w wyścigu długodystansowym, który trwa 2 godziny. Kierowca z Białegostoku w klasie Super S Cup (Mini Cooper S), w duecie z Konradem Nowakiem-Ignatowskim, zajął 8. miejsce.

Kolejne dwie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędą się na Torze Poznań w dniach 1-3 października.