Zabrakło kilku sekund

2012.03.19 00:00
Szczypiorniści MOKS-u Słoneczny Stok zremisowali we własnej hali z Politechniką II Radom 38:38 (23:16) w rozegranym awansem spotkaniu 15. kolejki. Szesnaście sekund przed końcem białostoczanie prowadzili jedną bramką. Gospodarze w prostej akcji stracili piłkę, a Dawid Dowgiert w nieprzepisowy sposób powstrzymał rywala. Mimo syreny kończącej spotkanie sędzia przyznał drużynie z Radomia rzut karny, który zamienili na bramkę.
Fot: M. Kardasz
Mecz MOKS-u z Politechniką zakończył się remisem

"Słoneczni" przez cały mecz prowadzili i nic nie zapowiadało podziału punktów. Szybkie kontrataki i agresywna obrona pozwoliły schodzić na przerwę za zaliczką siedmiu punktów. Pod koniec drugiej połowy taktyka gospodarzy posypała się. Zespół popełniał błędy, które bezlitośnie wykorzystywała Politechnika. W efekcie mecz zakończył się remisem.

Po tym spotkaniu "Słoneczni" powiększyli swoją przewagę nad AZS-em UMCS Lublin do czterech punktów. Za tydzień podopieczni trenera Andrzeja Nocnego zagrają na wyjeździe z liderem II ligi - KPR Legionowo.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Politechnika II Radom 38:38 (23:16).