Białystok Online

Ciekawostki

"Zabytki w Polsce" - przydatna aplikacja mobilna na wakacje

2015.07.05 00:00
"Zabytki w Polsce" - przydatna aplikacja mobilna na wakacje
Fot: pixabay.com

Od lipca tego roku aplikacja mobilna Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Zabytki w Polsce" działa w nowej, ulepszonej odsłonie.

Dzięki aplikacji korzystający mają aż 22 500 zabytków w zasięgu ręki. Wszystko jest opatrzone zdjęciami i obszernymi informacjami dopracowanymi przez ekspertów Instytutu.

Aby móc korzystać z aplikacji, wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Teraz nie ma potrzeby wcześniejszego planowania wycieczek – wystarczy chwila, by dowiedzieć się, co można zwiedzić w najbliższej okolicy. Zabytki można także wyszukiwać, korzystając z mapy, która jest integralną częścią aplikacji. Mało tego – aplikacja dokładnie określi, w jakiej odległości znajdujemy się od wybranego obiektu.

Aplikacja "Zabytki w Polsce" jest odpowiedzią Narodowego Instytutu Dziedzictwa na zainteresowanie turystów polskimi zabytkami. Twórcy programu chcą nim zachęcić do aktywnego zwiedzania zabytków.

Obecna wersja aplikacji to kilkadziesiąt tysięcy zabytkowych obiektów, ale dane te będą systematycznie uzupełnianie. Specjaliści NID już pracują nad opisami kolejnych zabytków.

Aplikacja bazuje na danych zawartych na geoportalu NID dostępnego pod adresem http://mapy.zabytek.gov.pl

Pobranie aplikacji jest bezpłatne.

Justyna Fiedoruk

Justyna Fiedoruk

justyna.f@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas