Zacięty mecz w Białymstoku. O sukcesie gospodarzy przesądziła dopiero ostatnia kwarta

2022.05.29 10:06
Drużyna Lowlanders Białystok odniosła w sobotę (28.05) 3. zwycięstwo w sezonie. Ludzie z Nizin na własnym terenie zmierzyli się z Silesią Rebels Katowice. Podlasianie wygrali ważny pojedynek 34:27.
Fot: Maciej Safaryn

Podopieczni Troya Bakera wygrali pierwszy domowy mecz w tym sezonie. Triumf nie przyszedł jednak łatwo. W starciu między Lowlanders a Silesią Rebels żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej przejąć kontroli nad boiskowymi wydarzeniami i choć raz kwartę zwyciężali jedni, a raz drudzy, to jednak wynik przez większość czasu był na styku.

W mecz lepiej weszli goście, którzy w inauguracyjnej części spotkania zdobyli 13 oczek, pozwalając przy tym ekipie Lowlanders na zgarnięcie jedynie 6 punktów. Później to białostoczanie znaleźli się na prowadzeniu, ale słaba trzecia kwarta sprawiła, że w korzystniejszej sytuacji znów była ekipa z Katowic (wynik 27:19 dla Silesii). Na szczęście w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Ludzie z Nizin. Zawodnicy trenowani przez Troya Bakera świetnie rozegrali ostatnie minuty rywalizacji i to oni ostatecznie sięgnęli po cenne zwycięstwo. Drużyna Lowlanders Białystok wygrała sobotni pojedynek 34:27, dzięki czemu na koncie Podlasian jest obecnie 6 punktów. Taki dorobek pozwala zajmować w tabeli 2. miejsce. Na czele znajduje się zespół Kraków Kings.

W następnym starciu w ramach Polskiej Futbol Ligi białostoczanie zmierzą się na wyjeździe z Warsaw Eagles. Stołeczny klub jak na razie w tym sezonie jeszcze nie wygrał.