Zapaśnicy KS-u Wschód przywieźli z Pucharu Polski 2 medale

2023.02.28 14:02
Reprezentanci KS-u Wschód zdobyli podczas Pucharu Polski Kadetów w stylu klasycznym 2 srebrne medale. Na podium stanęli Szymon Godun oraz Amir Mintulaev.
Fot: KS Wschód

W dniach 24-26 lutego, w Warszawie, odbył się Puchar Polski Kadetów w stylu klasycznym. W imprezie wystartowało 219 zapaśników z 55 klubów z całego kraju.

Podczas turnieju, który stanowił pierwsze zawody eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, stoczono aż 390 walk. W stolicy kraju pojawiło się m.in. 11 przedstawicieli KS-u Wschód.

Najlepiej w białostockiej ekipie wypadli Szymon Godun oraz Amir Mintulaev. Pierwszy z wymienionych zawodników wywalczył srebrny medal w kat. 51 kg, natomiast Mintulaev został sklasyfikowany na 2. miejscu w kat. 60 kg.