Zapowiada się weekend pełen wrażeń! Zobacz co będzie się działo w Białymstoku

2024.04.26 07:29
Weekend (26-28 kwietnia) w Białymstoku zapowiada się ciekawie. W harmonogramie imprez znalazła się premiera książki, koncerty, jak również Zlot Food Trucków i Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród".
Zapowiada się weekend pełen wrażeń! Zobacz co będzie się działo w Białymstoku
Fot: BiałystokOnline/Materiały organizatora/Pixabay

PIĄTEK, 26 kwietnia

Zlot Food Trucków w Białymstoku

Przy Parku Handlowym Wysockiego wystartuje Zlot Food Trucków w Białymstoku. Na miejscu będzie można spróbować amerykańskie burgery, belgijskie frytki, a także dania z kuchni azjatyckiej. Od dań głównych, przez przekąski, desery oraz napoje. Dania zostaną przyrządzone przez pasjonatów kuchni z całego świata. Wydarzenie organizują "FUTRAKI". Zlot Food Trucków w Białymstoku potrwa do niedzieli (28 kwietnia).

Więcej informacji: Rozpoczynamy sezon foodtruckowy! Zapowiada się przepysznie

Kultura na weekend (26-28 kwietnia)


Premiera książki "Tęczowy Białystok. Antologia tekstów queerowych"

W Galerii Arsenał w Białymstoku odbędzie się premiera książki "Tęczowy Białystok. Antologia tekstów queerowych". Publikacja powstała w wyniku konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Tęczowy Białystok. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję wspólnie przeczytać fragmenty książki, obejrzeć dołączone do niej prace plastyczne oraz upamiętnić osobę, której ten projekt został zadedykowany. Każdy uczestnik spotkania ma szansę otrzymać bezpłatny egzemplarz publikacji.

Więcej informacji: Czy Białystok to tęczowe miejsce? Nadchodzi premiera książki od środowiska queer


Koncert piosenek Édit Piaf: "Nie żal mi"

W Nie Teatrze odbędzie się koncert piosenek Édit Piaf "Nie żal mi". To zestaw najsłynniejszych piosenek najwybitniejszej francuskiej artystki XX wieku, czyli Édith Piaf w wykonaniu Anny Sroki – Hryń, wykonywane są w języku polskim. Będzie można usłyszeć utwory: "Ponad dachami Paryża", "Jean żebrak", "Akordeonista", "Johnny żaden z Ciebie anioł", "Hamburg", "Świat w kolorach", "Tłum", "Hymn miłości", "Padam", "Milord Brawo dla klowna" i "Nic a nic nie żal mi".

Więcej informacji: Koncert piosenek Édit Piaf: "Nie żal mi"


Wystawa "Człowiek i Pasja"

W Alfa Centrum zostanie otwarta wystawa "Człowiek i Pasja". W skład ekspozycji wchodzą prace 18 fotografów związanych z Fotowtorkiem. Tematem prac jest pasja w życiu człowieka, których łącznie będzie można zobaczyć aż 100.

Więcej informacji: Wystawa "Człowiek i Pasja"


SOBOTA, 27 kwietnia

Koncert Oxford Drama

W Nie Teatrze odbędzie się koncert Oxford Drama. To projekt muzyczny z Wrocławia, wykonujący muzykę z gatunku electro pop. Tworzy go duet: Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. Mają na koncie już kilka albumów i aktualnie pracują nad wydaniem kolejnej płyty.

Więcej informacji: Muzyczny duet z Wrocławia wystąpi w Białymstoku. Grali na największych scenach w kraju


Musical "Błękitny Zamek"

W Katedrze Wokalistyki UMFC Filii w Białymstoku odbędzie się premiera musicalu "Błękitny Zamek". Sztuka przedstawia historię Joanny, sieroty żyjącej w Kanadzie, która marzy o lepszym życiu w Błękitnym Zamku. Śmiertelnie chora na serce kobieta znajduje ukojenie w książkach i fantazjach. Jej życie zmienia się, gdy spotyka tajemniczego sąsiada Eddiego. Niebawem okazuje się, że ukochany Joanny jest autorem czytanych przez nią powieści. Bohaterowie wyruszają w magiczną podróż do krainy marzeń - Błękitnego Zamku. Pokaz musicalu odbędzie się również w niedzielę (28 kwietnia).

Więcej informacji: Nadchodzi wielka premiera! Wstęp bezpłatny


Muzealny Plac Zabaw "Wojskowe rozgrywki"

W Muzeum Wojska w Białymstoku będzie można uczestniczyć w Muzealnym Placu Zabaw "Wojskowe rozgrywki". Uczestnicy będą mogli bliżej poznać wystawy Muzeum Wojska w Białymstoku. W trakcie zajęć zaplanowanych w formie wielkoformatowej gry planszowej, każde zadanie będzie wymagało od dzieci spostrzegawczości oraz zaangażowania w proponowaną zabawę.

Więcej informacji: Muzealny Plac Zabaw "Wojskowe rozgrywki"


Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród"

Na placu przed Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierski w Białymstoku wystartuje Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród". Na miejscu będą producenci z całej Polski, którzy udzielą wszelkich porad na temat roślin. Będzie można zakupić nie tylko rośliny, ale także regionalne przysmaki. Zaplanowana jest również strefa dla dzieci. Wydarzenie potrwa również w niedzielę (28 kwietnia).

Więcej informacji: Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród"

Kultura na weekend (26-28 kwietnia)Pokaz kolekcji Edyty Uss-Mazewskiej "Made by Uss SS 2024"

W Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku odbędzie się pokaz kolekcji Edyty Uss-Mazewskiej "Made by Uss SS 2024". Wydarzenie odbywa się w ramach projektu artystycznego "ONA, SHE, ELLE". Zaprezentowane zostaną 24 projekty, dla których inspiracją była muzyka i moda z lat 70.

Więcej informacji: Pokaz kolekcji Edyty Uss-Mazewskiej "Made by Uss SS 2024"


NIEDZIELA, 28 kwietnia

Spacer historyczny "Szlakiem białostockich pomników"

Przy Skwerze Armii Krajowej wystartuje spacer historyczny "Szlakiem białostockich pomników". Uczestnicy zostaną zabrani w tematyczną podróż po mieście Białystok z Muzeum Wojska w Białymstoku. Przewodnikiem będzie Łukasz Makowski.

Więcej informacji: Spacer historyczny "Szlakiem białostockich pomników"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1459 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39