Zaskakujący transfer Jagiellonii

2017.09.26 13:42
Mimo że okienko transferowe jest już od ponad trzech tygodni zamknięte, Jagiellonia pozyskała nowego gracza. Zawodnikiem Dumy Podlasia został bramkarz, który od czerwca nie mógł znaleźć zatrudnienia.
Zaskakujący transfer Jagiellonii
Fot: Grzegorz Chuczun

Nowym piłkarzem białostockiej Jagiellonii został Mariusz Pawełek. 36-letni bramkarz występował ostatnio w Śląsku Wrocław, ale po tym jak z końcem czerwca wygasła mu umowa z dolnośląskim klubem, futbolowy weteran nie mógł znaleźć nowego pracodawcy. Zawodnik postanowił więc zająć się szkoleniem młodzieży i powoli gasił w sobie myśli o dalszym kontynuowaniu kariery.

A jednak. Po doświadczonego golkipera zgłosił się wicemistrz Polski, co oznacza, że były piłkarz m.in. Rizesporu, Odry Wodzisław i Polonii Warszawa znów być może otrzyma szansę zaprezentowania się kibicom Lotto Ekstraklasy. Jest to całkiem prawdopodobny scenariusz, gdyż urazu wciąż nie wyleczył podstawowy golkiper Jagiellonii – Marian Kelemen – a zastępujący go Damian Węglarz doznał złamania palca i czeka go teraz dłuższa przerwa w grze.

Mariusz Pawełek podczas swojej przygody z futbolem miewał lepsze i gorsze momenty. Te drugie sprawiły, że w piłkarskim słowniku pojawiło się sformułowanie "pawełki", które od kilku lat wykorzystywane jest w momencie, gdy któryś z bramkarzy popełni przy obronie strzału niespotykanych rozmiarów błąd.

Nowy nabytek związał się z podlaskim zespołem kontraktem obowiązującym do końca sezonu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1753 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39