Zaśpiewają z Januszem Panasewiczem. Białystok w "Bitwie na głosy"

2012.02.22 00:00
Beata Just i Karol Jankowski z Białegostoku wystąpią w muzycznym show telewizyjnej Dwójki - "Bitwa na głosy". Zaśpiewają w grupie Janusza Panasewicza, frontmana zespołu Lady Pank.
Zaśpiewają z Januszem Panasewiczem. Białystok w "Bitwie na głosy"
Fot: Anna Dycha
Dla Beaty Just występ w telewizyjnym show to przygoda i wyzwanie

Już na początku marca rusza druga edycja telewizyjnego show "Bitwa na głosy". Osiem grup wokalnych z różnych miast, pod przewodnictwem gwiazd muzycznych, powalczy o wielką nagrodę dla swoich miejscowości. W drużynie Janusza Panasewicza zaśpiewają Beata Just i Karol Jankowski, związani z białostocką Akademią Rock'n'Rolla.

Występ w telewizji to przygoda
Na casting do Olecka pojechali zupełnie spontanicznie. Ona - to prawdziwa babka z powerem. Założyła pierwszą w Polsce szkołę muzyczną o profilu rockowym. Od szóstego roku życia wiedziała, że będzie artystką. Jeden z jej projektów to hardrockowy zespół Dig The Hole, ostatnio śpiewa w The Killing Pussy.
On od tego roku szkolnego uczy się śpiewu w Akademii. Ma 17 lat i gustuje w rockowych balladach.
- Na pre-castingu zaśpiewałam "Piece of my heart" Janis Joplin oraz soulową piosenkę Alicii Keys "Fallin'" - opowiada Beata Just.
Jej wykonanie spodobało się. - Anglojęzyczny producent powiedział, że chce mnie w programie. Od razu wiedziałam, że dostałam się na casting przed Januszem Panasewiczem, który zaplanowano już w Ełku - wspomina.
- Na castingu było świetnie, panowała miła, przyjazna atmosfera - dodaje Karol Jankowski, który wybrał jeden z utworów Nirvany - "Where did You sleep last night".
Beata przyznaje, że udział w telewizyjnym show to dla niej przede wszystkim przygoda. Nigdy nie występowała w tego rodzaju przedsięwzięciu. Jest to też pewne wyzwanie - nie tylko wokalne, ale również choreograficzne, gdyż w każdym odcinku uczestnicy występują w innej choreografii i stylizacji.

Zabawa i pomoc potrzebującym
Drużyna Panasewicza to mocne, rockowe głosy - w sumie zaśpiewa w niej 16 osób.
- Wychowałam się na muzyce Lady Pank - przyznaje Beata. - Jeździłam na ich koncerty. Cieszę się, że zaśpiewam w drużynie dowodzonej przez mojego idola.
Karol udział w programie traktuje jako dobrą zabawę. Jednak duże znaczenie ma dla niego także szansa nabierania doświadczenia pod okiem prawdziwych profesjonalistów.
Frontman Lady Pank to jeden z ośmiu trenerów nowej edycji "Bitwy na głosy". Pozostali to: Monika Kuszyńska, Mezo, Natalia Kukulska, Natalia i Paulina Przybysz, Edyta Górniak, Kamil Bednarek i Ryszard Rynkowski.
Program startuje 3 marca. Rywalizację na żywo będziemy mogli oglądać od 17 marca. O pozostaniu w programie zadecyduje liczba wysłanych przez telewidzów SMS-ów. Jednym z ekspertów oceniającym występy drużyn będzie Alicja Węgorzewska, uważana za jedną z najlepszych polskich śpiewaczek operowych. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest 100 tys. zł, które zostanie spożytkowane na szczytne cele w swojej miejscowości.

andy

937 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39