Zastępca prezydenta spotkał się z przedstawicielami Strajku Klimatycznego

2020.08.04 12:46
Po piątkowym (31.07) przerwaniu przez policję protestu, przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego spotkali się z wiceprezydentem Rafałem Rudnickim. Rozmawiali o pomysłach i działaniach, które miasto Białystok powinno podjąć w związku z ochroną środowiska i klimatu.
Zastępca prezydenta spotkał się z przedstawicielami Strajku Klimatycznego
Fot: UM
Przedstawiciele białostockiego MSK i Rafał Rudnicki

Zaproszenie od zastępcy prezydenta

Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku zaprosił przedstawicieli Młodzieżowego Strajku Klimatycznego by na poważnie porozmawiać o zmianach.

Spotkanie odbyło się ze względu na przerwanie pierwszego, zorganizowanego przez nich strajku w Białymstoku.

– Jesteśmy otwarci na postulaty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Dziękujemy za pomysły i propozycje działań, jakie warto i trzeba podjąć, aby zwiększyć świadomość społeczną – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – To nie jest nasze ostatnie spotkanie dotyczące problemów klimatycznych.

Najważniejsze postulaty

W Urzędzie Miejskim, troje młodych białostoczan rozmawiało z Rafałem Rudnickim o swoich postulatach. Młodzież domaga się m.in. wprowadzenia lepszej edukacji klimatycznej, na każdym kroku kształcenia. Aby od przedszkola wszyscy byli uczeni ochrony środowiska. Chcą również mieć możliwość prowadzenia warsztatów np. w szkołach lub klubie seniora.

Podkreślają, że bardzo waszym aspektem jest nagłaśnianie informacji o katastrofie klimatycznej np. poprzez kampanie billboardową, która dojdzie do szerszego grona społeczności.

Kolejny strajk planowany jest 14 sierpnia pod Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

1751 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39