POLECAMY
Prokuratura Rejonowa w Białymstoku skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm lekarzom i pielęgniarce ze Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach.
Oskarżeni odpowiedzą przed sądem za nieumyślne narażenie pacjenta na ciężki uszczerbek na zdrowiu. Przyznają się do winy. Lekarze i pielęgniarka na początku stycznia ubiegłego roku 62-letniemu mężczyźnie usuwali pęcherzyk żółciowy. Po zabiegu chirurgicznym pacjent wrócił do domu z... serwetą chirurgiczną w brzuchu. Prokuratura podaje, iż skutkiem niedbalstwa mogło być groźne powstanie ropnia śródbrzusznego lub niedrożności przewodu pokarmowego. Oskarżonym grozi kara grzywny, ograniczenie wolności, a w najgorszym wypadku nawet pozbawienie wolności do roku.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Aktualności 13:00
Nauka 12:30
Kultura i Rozrywka 12:00
Aktualności 11:56
Kultura i Rozrywka 10:54
Aktualności 10:00
Kultura i Rozrywka 08:27
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji