Zbiórka elektrośmieci. Za ich wyrzucenie do kosza grozi grzywna 5 tys. zł

2014.07.18 00:00
W sobotę (19.07) na terenie Białegostoku w oznakowanych punktach ElektroEko prowadzona będzie zbiórka elektrośmieci.
Zbiórka elektrośmieci. Za ich wyrzucenie do kosza grozi grzywna 5 tys. zł

Elektrośmieci można dostarczyć w sobotę w godz. 9.00-14.00 na parkingi przy hipermarketach Auchan przy ul. Hetmańskiej i Produkcyjnej oraz do Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Łagodnej 10.

Oddanie niepotrzebnych już urządzeń jest również idealną okazją do udzielenia wsparcia szkołom podstawowym. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich placówkom oświatowym, zostają one przeliczane na punkty, a te z kolei szkoły mogą wymieniać na pomoce dydaktyczne i elementy wyposażenia sal. 

Elektrośmieci mogą być również odbierane bezpośrednio z domów. Dotyczy to dużego sprzętu (np. pralek, lodówek, telewizorów powyżej 24 cali), ale przy tej okazji zostaną zabrane również mniejsze przedmioty. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 22 22 333 00 lub wypełnić formularz na stronie elektrosmieci.pl. Odpowiednio przygotowany sprzęt - odłączony od prądu, wodociągów - odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie.

Zarówno usługa odbioru elektrośmieci bezpośrednio z domu, jak i zbiórka w punkcie nie wiąże się z żadnymi opłatami ze strony mieszkańców i miasta.

Elektrośmieci to zużyty, popsuty, już nieużywany sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie, np. pralki, lodówki, miksery, telewizory, komputery czy świetlówki. Zgodnie z przepisami uznawane są za odpady niebezpieczne, wymagające selektywnej zbiórki. Za wyrzucenie ich do zwykłego kosza grozi kara grzywny od 500 do 5 000 zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39