Zbliża się Podlaski Rally Sprint - wielki rajd samochodowy

2016.10.06 07:59
15 października miłośnicy szybkiej jazdy i sportowych aut będą mieli możliwość uczestnictwa w Podlaski Rally Sprint - rajdzie będącym szóstą i jednocześnie ostatnią rundą Szuter Cup 2016.
Zbliża się Podlaski Rally Sprint - wielki rajd samochodowy
Fot: Grzegorz Chuczun

To kolejna w tym sezonie inicjatywa pucharu Szuter Cup na terenie Podlasia. Szutrowy cykl, który niebawem dobiegnie końca, jest kontynuacją imprezy rozpoczętej w maju tego roku. Od początku przyciągała ona wiele osób zainteresowanych aktywnym uczestnictwem, jak i obserwowaniem nietypowego widowiska.

Zaplanowany do pokonania odcinek trasy liczyć będzie 46 km OS. Jako punkt startowy ustanowiono Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, a w Uniwersyteckim Centrum Kultury zlokalizowany zostanie serwis. Zadaniem kierowców będzie trzykrotne pokonanie odcinków specjalnych w Lewickim i Bogdańcu. Organizator, czyli Automobilklub Podlaski, postarał się o przygotowanie trasy atrakcyjnej dla kierowców oraz obserwatorów ich pełnych pasji i zaangażowania zmagań.

Z niecierpliwością oczekuję Podlaskiego Rally Sprintu. Mam nadzieję, że ciężkie przygotowania oraz wiara we własne umiejętności pozwoli mi pokonać rywali. Będę walczył o wysokie miejsce na podium – mówi Marcin Dziewiątkowski, kierowca rajdowy STAG Rally Team.

Finałowa odsłona tegorocznego cyklu już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem, co pozwala zakładać, że białostoczanie lubią tego rodzaju imprezy, wywołujące niemałe emocje i solidaryzujące pasjonatów czterech kółek oraz szybkiej jazdy w niecodziennych warunkach szutrowych tras. Start zaplanowany jest na godz. 11.00.

Dokładny harmonogram: Podlaski Rally Sprint

Patronem medialnym imprezy jest BiałystokOnline.

Rafał Żuk
24@bialystokonline.pl

1131 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39