Zbliżają się Absolwentalia. Zaplanowano m.in. koncert Dżemu i Kasy Chorych

2019.06.17 14:44
Zbliża się kolejna duża impreza na Politechnice Białostockiej. Juwenalia już za nami, teraz nadchodzi pora na Absolwentalia. Trwa rejestracja uczestników.
Zbliżają się Absolwentalia. Zaplanowano m.in. koncert Dżemu i Kasy Chorych
Fot: PB

Kolejna duża impreza na Politechnice Białostockiej

Międzynarodowy Zjazd Absolwentów Politechniki Białostockiej odbędzie się już niebawem. Byli absolwenci oraz pracownicy uczelni mogą wziąć udział we wszystkich atrakcjach i koncertach bezpłatnie, konieczna jest jednak rejestracja (na stronie PB).

Osoby, które nie są ani absolwentami, ani pracownikami uczelni, mogą kupić bilety na stronie imprezy bądź w Punkcie Informacyjnym w dniu koncertu.

Na początku wydarzenia odbędzie się gala wręczenia tytułów Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej. Wówczas zaplanowano wystąpienie rektora politechniki, premierę filmu jubileuszowego, przedstawienie sylwetek wybranych Honorowych Ambasadorów uczelni, wręczenie im statuetek oraz odsłonięcie obelisku Kapsuła Czasu przed Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB.

Przez cały dzień, w godz. 10.00-18.00, będzie można na Wydziale Elektrycznym oglądać wystawę "Wczoraj i Dziś". Jej motywem przewodnim jest przegląd siedmiu dekad historii Politechniki Białostockiej. Wystawa zawiera m.in. unikalne zdjęcia, prezentacje multimedialne i ciekawe eksponaty związane z uczelnią.

Wiele atrakcji dla całych rodzin

Przygotowano też atrakcje dla całych rodzin na kampusie PB w godz. 12.00-18.00. Będzie spotkanie z Adamem Zdanowiczem oraz prezentacja jego customowych rowerów, przeciąganie liny, keyboard challenge, toczenie szpul, konstrukcje z mega klocków. Reprezentanci Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przygotują zaś pokazy udo z aktywnym udziałem publiczności. Późniejszym popołudniem rozegrane zostaną zaś mecze siatkówki i koszykówki.

Chętni będą mogli zwiedzić Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz bibliotekę i wystawy. Najmłodsi wezmą zaś udział w warsztatach z wykonywania magnesów. Przez cały dzień będą odbywać się pokazy, prezentacje kół naukowych, zawody sportowe i inne atrakcje. Do dyspozycji uczestników będzie też strefa gastronomiczna.

O godz. 18.00 rozpocznie się koncert plenerowy z udziałem gwiazd polskiej muzyki: Kasy Chorych i Dżemu. Jako support zagra zespół z Białegostoku – Complane.

Można przynosić pamiątki

Centrum Historii Politechniki Białostockiej zwraca się z prośbą o wsparcie kolekcji do wszystkich osób, których losy były związane z uczelnią: spędzili tu piękne lata, poznali przyjaciół i mistrzów, a może nawet swoich towarzyszy lub towarzyszki życia. Być może część tych wspaniałych przeżyć została zapisana w pamiętnikach, na fotografiach lub w formie filmowej. Obiekty te wniosłyby znaczący wkład w dotychczasową kolekcję. Każdy dar zostanie opatrzony informacją o darczyńcy oraz krótką historią przedmiotu.

Zbiórka pamiątek będzie prowadzona w dniu Absolwentaliów , 22 czerwca, w godz. 12.00-16.00, na parterze budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia . W celu ustalenia innej dogodnej daty spotkania można kontaktować się wysyłać e-mail na adres: centrumhistorii@pb.edu.pl lub dzwoniąc pod numer tel. 85 746 93 18.

Szczegóły dotyczące imprezy: Politechnika Białostocka zaprasza na Absolwentalia

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1234 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39