Zdolne dziewczyny idą na uczelnie techniczne

2012.04.03 00:00
Coraz więcej młodych kobiet wybiera studiowanie na politechnikach. Obecnie stanowią już 35 proc. ogólnej liczby studentów polskich uczelni technicznych. W ciągu pięciu lat przybyło ich ponad 14 tysięcy podaje raport "Dziewczyny na politechnikach 2012".
Zdolne dziewczyny idą na uczelnie techniczne
Fot: materiały organizatora

Wzrost zainteresowania pań kierunkami technicznymi jest jednym z głównych celów ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na politechniki". W ciągu pięciu lat kampania przyniosła spektakularne efekty. Udział studentek na uczelniach technicznych wzrósł nawet do 35,5 procent. W sumie na polskich uczelniach technicznych studiuje o 17 000 więcej kobiet niż w roku akademickim 2006/07. Dla porównania, liczba studentów-mężczyzn na uczelniach technicznych w tym czasie zmalała.

Akcji promującej kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet od trzech lat towarzyszy moduł "Dziewczyny do ścisłych!". W jego ramach przyszłe studentki zachęca się do wybierania kierunków ścisłych również na uniwersytetach. Dodatkowo, po raz pierwszy w tym roku zorganizowano również kolejny moduł akcji "Dziewczyny do komputerów!" oraz "Światowy dzień kobiet i dziewczyn w nowych technologiach".

Kulminacyjnym punktem tegorocznej edycji akcji będzie Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn, który odbędzie się 26 kwietnia. Weźmie w nim udział 13 polskich uczelni technicznych oraz 3 uniwersytety, w tym Politechnika Białostocka. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

MAG

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39