Zimowe przygotowania, to i zimowy sparing. Porażka Wigier w meczu na śniegu

2021.01.16 16:39
Wigry przygotowują się do drugiej części sezonu. Biało-Niebiescy mają już za sobą pierwsze treningi i badania wydolnościowe, a w sobotę (16.01) udało się też rozegrać sparing. Udało się to bardzo dobre określenie, bo warunki do gry łatwe nie były.
Zimowe przygotowania, to i zimowy sparing. Porażka Wigier w meczu na śniegu
Fot: Wigry Suwałki

Sparingowe starcie pomiędzy ekstraklasową Wisłą Płock a II-ligowymi Wigrami Suwałki toczyło się w wyjątkowej scenerii. Murawa stadionu w Siedlcach była bowiem pokryta sporą warstwą śniegu, która z biegiem czasu stawała się jeszcze większa.

W takich warunkach trudno było o dokładną grę, ale mimo niesprzyjających okoliczności przyrody trenerzy obu ekip zdecydowali, że mecz będzie trwał dłużej niż tradycyjne spotkanie. Po części liczącej 45 minut do skutku doszły jeszcze dwie fazy gry po 30 minut.

Ostatecznie kontrolne starcie zakończyło się wygraną Nafciarzy w stosunku 2:0. Oba gole padły jeszcze w pierwszej fazie zmagań, a autorami trafień zostali Dawid Kocyła i Mateusz Szwoch. Drugi z wymienionych golkipera Wigier pokonał, oddając celne uderzenie z rzutu karnego.

Podopieczni Dawida Szulczka również mieli okazję, by na gola zamienić jedenastkę. Niestety doskonała szansa nie została wykorzystana, bo w 98. minucie górą w pojedynku z testowanym zawodnikiem suwalczan okazał się bramkarz Wisły - Bartłomiej Gradecki.

Kolejny sparing ekipa z północno-wschodniej Polski rozegra w przyszłą sobotę (23.01). Tego dnia podlaski II-ligowiec zmierzy się z występującym szczebel niżej Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Wisła Płock - Wigry Suwałki 2:0
Bramki: Dawid Kocyła 20, Mateusz Szwoch 30k

Wisła Płock: (I i II część meczu) Krzysztof Kamiński - Angel García, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Piotr Tomasik - Mateusz Szwoch, Dusan Lagator, Filip Lesniak, Damian Rasak, Dawid Kocyła - Patryk Tuszyński. (III część meczu) Bartłomiej Gradecki - Damian Zbozień, Julio Rodriguez, Damian Michalski, Milan Obradović - Fryderyk Gerbowski, Torgil Gjertsen, Hubert Adamczyk, Piotr Pyrdoł, Giorgi Merebaszwili - Cillian Sheridan

Wigry Suwałki: Jan Balawejder - Michał Ozga (zmieniony przez zawodnika testowanego), Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Michał Orzechowski, Daniel Liszka, Bartłomiej Babiarz, Denis Gojko, Patryk Czułowski, Mateusz Sowiński, Kamil Adamek. W meczu grali również: Filip Kozłowski, Wojciech Łada, Patryk Mularczyk, Cezary Sauczek, Piotr Słowikowski, Christian Suski, Jakub Świątek i Hieronim Zoch

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39