Zimowy wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny. Gdzie można skorzystać ze zniżek i ulg?

2019.01.22 11:15
Ferie zimowe pozwalają na nadrabianie zaległości, jeżeli chodzi o interesujące wykorzystywanie wolnego czasu. Warto, żeby dzieci nie siedziały w tym czasie w domu. Szczególnie jeżeli rodzina jest posiadaczem Karty Dużej Rodziny.
Zimowy wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny. Gdzie można skorzystać ze zniżek i ulg?
Fot: pixabay.com

W województwie podlaskim ferie zimowe potrwają do 3 lutego. To dobra okazja do wykorzystywania Karty Dużej Rodziny.

I tak np. zniżki z kartą oferują trzy filharmonie (jedna w Łomży, dwie w Białymstoku), pięć galerii sztuki, trzy kina (w Białymstoku), trzynaście muzeów (m.in. w Ciechanowcu, Bielsku Podlaskim, Supraślu), dwa ośrodki kultury oraz Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

- Chcemy ułatwić dostęp do dóbr kultury rodzinom wielodzietnym, dlatego przygotowaliśmy zniżki na bilety dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Najczęściej z karty korzystają dzieci w wieku szkolnym, które przyjeżdżają do nas na lekcje muzealne. Na uczestnictwo w lekcjach muzealnych, cyklicznych zajęciach edukacyjnych skierowanych do dzieci oraz w zajęciach weekendowych dla rodzin z dziećmi mamy 50% zniżki. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie nas odwiedzać coraz więcej rodzin – mówi Urszula Kamińska, kierownik działu edukacji Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

A jeżeli kogoś bardziej interesuje sport niż oferta kulturalna, to warto wiedzieć, że w naszym regionie mamy: 43 ośrodki sportu i rekreacji oraz 19 ośrodków wypoczynkowych honorujących Kartę Dużej Rodziny. Zniżki bardzo często dotyczą np. biletów wstępu na pływalnię oraz siłownię.

Z kolei osoby, które w trakcie ferii wyjeżdżają z miast, mogą skorzystać z ulg u przewoźników. W 2. klasie, w wybranych pociągach PKP Intercity, jest 30% zniżki na przejazdy jednorazowe, o ile trasę pokonują jednocześnie minimum 2 osoby. Zniżka, o której mowa, łączy się z ustawowymi ulgami.

Do tego, na terenie całego kraju, można skorzystać z rabatów, jakie oferują przewoźnicy oraz stacje paliw (Circle K, Orlen, Shell, Lotos).

W województwie podlaskim wydano już dokładnie 99 021 Kart Dużej Rodziny.

Zobacz też: Więcej osób może skorzystać z Karty Dużej Rodziny

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

854 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39