Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano 4 cudzoziemców [WIDEO]

2022.12.13 09:12
Mundurowi zabezpieczyli blisko 500 tys. szt. papierosów, 138 kg tytoniu. Zatrzymano 4 cudzoziemców w wieku od 35 do 45 lat.
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano 4 cudzoziemców [WIDEO]
Fot: KAS

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Białegostoku i Lublina wykryli i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w miejscowości Ćwiklin pod Płońskiem (woj. mazowieckie).

- W hali na jednej z prywatnych posesji funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię służącą do produkcji papierosów oraz komponenty do ich wytwarzania. Zajęto blisko 500 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 138 kg nielegalnego tytoniu. Zatrzymano 4 cudzoziemców w wieku od 35 do 45 lat oraz zabezpieczono 3 samochody należące do podejrzanych - poinformował podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Straty budżetu państwa szacowane są na ponad 2 mln zł.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Płońsku zarzuty nielegalnego wytwarzania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe. Mężczyźni zostali również objęci dozorami policji i zakazami opuszczania kraju oraz miejsc pobytu. Zatrzymanym grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1645 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39