Złota Kaczmarek, złoty Nowicki

2023.07.29 09:06
W trakcie drugiego dnia 99. PZLA Mistrzostw Polski lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli 2 medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

Podczas odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim mistrzostw kraju czołowi lekkoatleci Podlasia Białystok jak na razie nie zawodzą. W czwartek (27.07) po złoty medale sięgnęła bowiem w konkursie pchnięcia kulą Klaudia Kardasz, a w piątek (28.07) złote krążki zgarnęli też Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki.

Kaczmarek okazała się najlepsza w biegu na 400 m, osiągając w finale czas 51,86 s. Na 2. miejscu uplasowała się Marika Popowicz-Drapała z CWZS-u Zawisza Bydgoszcz (52,63 s), a brązowy medal zdobyła Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka z OŚ-u AZS Poznań (52,84 s).

Na wysokim poziomie stał konkurs rzutu młotem mężczyzn, gdzie pierwsze skrzypce grał Wojciech Nowicki. Białostoczanin już podczas otwarcia zmagań posłał żelazo na dystans 77,19 m, a później systematycznie notował wyniki w okolicach 79 m. Ostatecznie 34-latek w najlepszej próbie osiągnął 79,96 m i to właśnie on został mistrzem Polski. Dla Nowickiego jest to już 5. taki tytuł w karierze.

2. miejsce zajął w piątek Paweł Fajdek z KS-u AZS AWF Katowice (78,10 m), a 3. był Dawid Piłat reprezentujący LKS Stal Mielec (73,23 m).