Znamy zwycięzców Coca-Cola Cup na Podlasiu

2013.05.27 00:00
W finale wojewódzkim Coca-Cola Cup 2013, który odbył się (26.05) w stolicy Podlasia, zwyciężyły gimnazjalistki z Brańska i gimnazjaliści z Białegostoku.
Fot: materiały organizatora

Spośród szesnastu drużyn męskich, które zakwalifikowały się do tego etapu, najlepsi okazali się reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 15 w Białymstoku. W finale pokonali 2:0 zespół Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Suwałkach. Srebrni medaliści do ostatniego meczu przystąpili w osłabieniu po pechowej kontuzji swojego kapitana. Triumfatorzy zdobyli też obydwie nagrody indywidualne: tytuł króla strzelców przypadł Hubertowi Szychowskiemu, a za najlepszego bramkarza uznano Dawida Kowalika.

Do rozgrywek przystąpiło też osiem najlepszych drużyn żeńskich w województwie. Na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Zespołu Szkół w Brańsku, które w emocjonującym finałowym spotkaniu pokonały rywalki z Gimnazjum nr 1 w Łapach 2:1, strzelając decydującą bramkę w ostatnich sekundach meczu. Najwięcej bramek w podlaskim finale zdobyła Julia Marcinkiewicz z Gimnazjum w Mońkach, a między słupkami najlepiej spisywała się golkiperka mistrzyń, Joanna Kołoszko.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego w Białymstoku będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie.

Aktualne wyniki i najnowsze informacje o turnieju można znaleźć na stronie www.cocacolacup.pl i turniejowym profilu na Facebooku.