Znane piosenki w żartobliwej formie. Dyplomowy spektakl

2017.04.19 13:07
"Ghostel. Piosenki z Kabaretu Starszych Panów na chór duchów i kwartet instrumentalny" to spektakl dyplomowy słuchaczy III i IV roku Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Przedpremierowy pokaz już w niedzielę (23.04).
Znane piosenki w żartobliwej formie. Dyplomowy spektakl
Fot: materiały organizatora

- Konfrontacja z twórczością Kabaretu Starszych Panów była nie lada wyzwaniem. Zapraszamy na spektakl będący finałem naszej pracy. Powstał na podstawie skeczy i piosenek autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Te znane i mniej znane piosenki Kabaretu Starszych Panów wykonane zostaną przez chór duchów, który udowodni jak cienka jest granica między powagą i śmiechem, a może nawet życiem i śmiercią - piszą realizatorzy spektaklu "Ghostel. Piosenki z Kabaretu Starszych Panów na chór duchów i kwartet instrumentalny".

Barwny korowód duchów

Przez całą historię, zbudowaną ze scen bazujących na dialogach z Kabaretu Starszych Panów, poprowadzą widzów 3 bardzo tajne agentki, które próbują rozwiązać najważniejszą w ich karierze sprawę zaginionej Hrabiny T. A właśnie w okolicy tytułowego Ghostelu w tajemniczy sposób znikają ludzie. W trakcie przedstawienia będzie można przyjrzeć się wielu zabawnym typom postaci, które przewiną się przez scenę, budując w końcówce spektaklu barwny korowód duchów starego hotelu. Każda z osób ma do opowiedzenia własną historię, za pomocą piosenek Starszych Panów w aranżacjach Marcina Nagnajewicza.

Klasyka piosenki i kabaretu

Kabaret Starszych Panów to klasyka polskiej piosenki i kabaretu. Początkowo jako program telewizyjny miał swoją premierę 16 października 1958 r. i nosił tytuł "Popołudnie Starszych Panów". Poeta Jeremi Przybora i kompozytor Jerzy Wasowski wyróżniali się w szarej rzeczywistości nie tylko eleganckim wyglądem i nienagannym zachowaniem, lecz także inteligentnym dowcipem, urzekającymi skeczami i zapadającymi w pamięć piosenkami. Gośćmi programu byli wielcy polscy aktorzy i wokaliści, wśród nich można wymienić takie osobowości jak Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Bohdan Łazuka, Wiesław Michnikowski, Edward Dziewoński, Wiesław Gołas i Bronisław Pawlik.

Będą przedpremierowe spektakle

W spektaklu wystąpią dyplomanci Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku: Katarzyna Daszuta, Anna Figat, Katarzyna Hrynaszkiewicz, Agnieszka Kamińska, Monika Kujawa, Karolina Łochowska, Katarzyna Łochowska, Aleksandra Martyniuk, Maryla Murawska, Magdalena Orłowska, Monika Piskurewicz, Magda Sojka, Dagmara Szafraniec, Mariusz Bek i Przemysław Poskrobko.

Przedstawienie reżyseruje Marta Rau. Za opiekę wokalną odpowiada Marcin Ozga, a ruch sceniczny - Rafał Supiński. Choreografię przygotowała Radosława Rada Bogusławska, a scenografię - Agata Krutul. Zagra zespół instrumentalny pod kierownictwem Marcina Nagnajewicza.

Spektakl "Ghostel" przedpremierowo można będzie obejrzeć w dniach 23, 24 i 25 kwietnia o godz. 19.00 w auli przy ul. Zwycięstwa 28. Obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek. Dodatkowy termin dyplomu zaplanowano 9 maja o godz. 19.00.

Szczegóły: "Ghostel. Piosenki z Kabaretu Starszych Panów na chór duchów i kwartet instrumentalny"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

700 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39