Znane są już pierwsze gwiazdy Juwenaliów

2014.04.04 00:00
Sztab organizacyjny Juwenaliów zdradził pierwsze gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznych obchodów studenckiego święta. Będą nimi znane polskie zespoły rockowe: Dżem i Big Cyc.
Znane są już pierwsze gwiazdy Juwenaliów
Fot: Grzegorz Chuczun
Juwenalia 2013

Obu formacji nikomu nie trzeba przedstawiać. Dżem jest zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Gra muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Niemal każdy zna ich legendarne przeboje, takie jak "Wehikuł czasu" czy "Do kołyski". Big Cyc, również polski zespół rockowy, charakteryzuje się natomiast publicystyczno-kabaretowymi tekstami piosenek. Formacja z tego powodu kilkakrotnie stała się obiektem medialnych dyskusji.

Nie będzie ani dnia rockowego, ani reggae

Kiedy dokładnie wystąpią? Tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ organizatorzy zrezygnowali z podziału imprezy na tematyczne dni koncertowe, ale wiadomo na pewno, że nastąpi to od 22 do 24 maja.
- W tym roku odeszliśmy od podziału na dni koncertowe, w których dominuje jeden nurt muzyczny. Wyodrębniony zostanie jedynie dzień muzyki rozrywkowej, w trakcie pozostałych natomiast będą wymieszane style muzyczne - informuje rzecznik prasowy Juwenaliów Iwona Nowacka. - Byliśmy jedynym miastem w Polsce, gdzie taki podział podczas juwenaliów miał miejsce - dodaje.

Pierwsza impreza już w kwietniu

Już za tydzień (11.04) w Zmianie Klimatu odbędzie się pierwsza impreza klubowa towarzysząca obchodom studenckiego święta - PRL-Party.
- Chcecie poczuć niepowtarzalny klimat PRLu? Dajemy Wam szansę, żeby cofnąć się 30 lat wstecz. Przeniesiecie się w kultowe czasy, w których można było wypić piwko na stojaka w budce z piwem - zachęcają organizatorzy.

Podczas imprezy będzie nagrywany film, zatem wskazane są przebrania nawołujące do czasów PRLu. Więcej szczegółów nt. Juwenaliowe PRL Party

Zobacz harmonogram Juwenaliów 2014

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

850 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39