"Znów wędrujemy", czyli koncert Grzegorza Turnaua [BILETY]

2022.04.29 17:47
Grzegorz Turnau jest kompozytorem, piosenkarzem i pianistą, autorem tekstów, aranżerem. Znany w Polsce ze swojej liryczno-poetyckiej twórczości. 23 maja da koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
"Znów wędrujemy", czyli koncert Grzegorza Turnaua [BILETY]
Fot: Krzyś Koszewski

Grzegorz Turnau urodził się 31 lipca 1967 roku w Krakowie. W Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie uczył się gry na fortepianie, jest absolwentem krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1984 roku, jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album "Naprawdę nie dzieje się nic". Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych.

Turnau regularnie i intensywnie koncertuje. Obecnie na scenie zwykle towarzyszy mu kilkuosobowy zespół. Artysta komponuje muzykę dla filmu i teatru. Jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

Koncert "Znów wędrujemy" to podróż szlakiem wszystkich albumów Turnaua, któremu towarzyszą od lat znakomici wędrowni muzykanci. W ten sposób artysta chce celebrować swoje 55. urodziny, które przypadają w tym roku.

Występ Grzegorza Turnaua odbędzie się 23 maja, o godz. 19:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1.

Możecie wygrać zaproszenia na to wydarzenie: KONKURS

Portal BiałystokOnline.pl patronuje imprezie.

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

791 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39