Żółto-Czerwoni już trenują. Adrian Siemieniec patrzy w przyszłość z optymizmem

2023.06.22 17:58
Piłkarze Jagiellonii zakończyli w poniedziałek (19.06) urlopy i rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/2024. Pierwsze dni mają dać odpowiedź na pytanie, w jakiej formie znajdują się zawodnicy, co pozwoli dobrać odpowiedni plan treningów.
Żółto-Czerwoni już trenują. Adrian Siemieniec patrzy w przyszłość z optymizmem
Fot: Jagiellonia Białystok

Adrian Siemieniec zrealizował cel, jakim było utrzymanie w PKO Ekstraklasie, dlatego to właśnie on przygotowuje zespół do nowych rozgrywek. Treningi w grupie już trwają.

- Chcemy trenować intensywnie, niezależnie od okresu, w którym się znajdujemy. W pierwszych dniach nasze przygotowania były skupione na testowaniu zawodników, chcemy sprawdzić, na jakim etapie się znajdujemy, aby wyznaczyć kierunek i drogę, którą chcemy się poruszać. Już wychodząc na boisko, chcemy trenować intensywnie, aby grać w taki sam sposób. Tego brakowało nam w rundzie wiosennej i wiele robimy, aby poprawić ten element i abyśmy zrobili krok do przodu - mówi młody szkoleniowiec Dumy Podlasia.

Po nieudany sezonie 2022/2023 w klubie doszło do sporych zmian. Odeszło kilku podstawowych zawodników, a ponadto roszady nie ominęły także sztabu trenerskiego.

- Taki już jest sport profesjonalny. Pojawiają się momenty, w których zmiany są konieczne. My patrzymy na to z optymizmem. Chcemy dokonać wartościowych wzmocnień, zrobić dobre ruchy, a na to potrzeba czasu. Poza tym mówimy nie o perspektywie pierwszych czterech, pięciu spotkań, ale całego sezonu. Dyrektor sportowy wspólnie z prezesem pracują, aby tę kadrę wzmocnić i ja w tym procesie uczestniczę. Jesteśmy optymistycznie nastawieni przed kolejnymi ruchami. Kwestię strategii i budowy dyskutujemy z dyrektorem sportowym. Najważniejsze, aby drużyna miała odpowiednią jakość. Jeżeli chodzi o sztab, to obecnie możemy liczyć na pomoc Mateusza Borzyma, który odpowiada za przygotowanie fizyczne wspólnie z Grzegorzem Arłukowiczem. Pani Katarzyna Emich pełni funkcję fizjoterapeutki. W procesie treningowym wspiera nas także trener drugiego zespołu Piotr Grzybko. Oczywiście pracujemy nad tym, aby poszerzyć nasz skład. Chcemy podjąć dobre decyzje i być ich pewnymi - informuje Adrian Siemieniec.

Opiekun Żółto-Czerwonych odniósł się też do transferu Adriana Diegueza. Hiszpan rozegrał w LaLiga2 ponad 130 spotkań, dlatego z pewnością ma on papiery na to, by być liderem bloku defensywnego.

- Gdybyśmy nie wierzyli, że będzie wzmocnieniem, to byśmy go nie ściągali. Z drugiej strony to czy takim wzmocnieniem się okaże, pokażą mecze ligowe. Ważne, aby szybko wkomponował się w zespół, zrozumiał nasz styl gry, znalazł wspólny język z kolegami. Liczę, że jego aklimatyzacja przebiegnie szybko, z pewnością jako sztab będziemy poświęcali mu czas także indywidualnie - oznajmia Siemieniec.

Przypomnijmy, że Duma Podlasia sezon 2023/2024 rozpocznie 22 lipca. Tego dnia białostoczanie zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski, a więc Rakowem Częstochowa.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39