Zwierzęta w tarapatach. Pomocy potrzebowali kot, nietoperz i sokół

2020.11.23 13:57
Podlaskie służby ratują zwierzęta. Strażacy z Knyszyna wyciągnęli z kosza kota, a białostoccy strażnicy miejscy pomogli nietoperzowi i sokołowi wędrownemu.
Zwierzęta w tarapatach. Pomocy potrzebowali kot, nietoperz i sokół
Fot: OSP Knyszyn

Do niecodziennej akcji zostali w poniedziałek (23.11) wezwani knyszyńscy strażacy. O ile ściąganie kota z drzewa czy balkonu to nic nadzwyczajnego, o tyle tym razem musieli oni wydobyć mruczka z rury spływowej kosza na śmieci.

- Działania polegały na uwolnieniu kota przy użyciu oliwy. Kot cały i zdrowy został uwolniony i wypuszczony. Do bazy wróciliśmy o godzinie 11:45 - relacjonują ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Knyszynie.

Natomiast funkcjonariusze z białostockiej straży miejskiej w ostatnim czasie uratowali nietoperza oraz sokoła wędrownego. Informację o pierwszym zwierzaku strażnicy dostali od jednego z mieszkańców. Nietoperz upodobał sobie ścianę balkonu, na której siedział już od kilku dni. Gacek został odłowiony i wypuszczony do środowiska naturalnego. Przy okazji warto pamiętać, że wszystkie gatunki nietoperzy żyjących w Polsce są pod ścisłą ochroną.

Balkon przypadł do gustu także sokołowi wędrownemu. Ptak siedział pod nim i bacznie przyglądał się jak ćwiczą terytorialsi. Drapieżnikiem zajął się Ekopatrol SM.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1717 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39